Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'de Kılıçdaroğlu'na büyük şok

Giriş Tarihi: 15.5.2013 21:54 Güncelleme Tarihi: 15.5.2013 22:02
'nun 'Erdoğan'la Esed arasında sadece ton farkı olduğunu söylemesine Avrupalı Sosyalist Grup Başkanı Hannes Swoboda tepki gösterdi.

Kılıçdaroğlu, Hannes Swoboda ile yaptıkları ortak açıklamada Swoboda ayrıldıktan sonra Başbakan Erdoğan hakkında '51 kişinin katili' gibi sert ifadeler kullanmıştı. Bu ifadelerden daha sonra haberdar olan Swoboda, Erdoğan'ın siyasi olarak eleştirilebileceğini fakat halkına karşı terör uygulayan Esed'le kıyaslanamayacağını vurguladı.

Söz konusu açıklaması üzerine CHP liderinin Swoboda ile yapacağı ve programda yer alan ikili görüşmeye gelmekten vazgeçtiği iddia edildi. Fakat Kılıçdaroğlu ve beraberindeki heyet yine de görüşmenin yapılacağı protokol odasına geldi. Daha sonra görüşmenin Sosyalist Grup'un merkezinde yapılacağı söylendi. Buraya yönelen ise görevliler tarafından geri çevrildi.

CHP'DEN GÖRÜŞEMEME İLE İLGİLİ AÇIKLAMA

CHP'den yapılan açıklamada, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik eleştirilerinden rahatsız olan Avrupa Parlamentosu Sosyalist Grup Başkanı Hannes Swoboda ile görüşmediği bildirildi.
CHP Basın Biriminden yapılan yazılı açıklamada, Kılıçdaroğlu'nun, Başbakan Erdoğan'a yönelik eleştirilerinden rahatsız olan Swoboda ile görüşmediği belirtilerek, "Kılıçdaroğlu, Swoboda ile görüşmesini iptal etti ve görüşmeye gitmedi" ifadesine yer verildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Brüksel'de Kılıçdaroğlu'na büyük şok
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN