Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Maliki'den diyalog çağrısı

Giriş Tarihi: 26.5.2013 16:21

Başbakanı , Suriye'deki sorunun siyasi yollardan çözümü için sarf edilecek bölgesel ve uluslararası çabaların yanında olduğunu belirtti.

Başbakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, bu sabah Bağdat'a gelen ve resmi temaslarda bulunan Suriye Dışişleri Bakanı Velid Muallim'in, Başbakan Maliki tarafından kabul edildiği ve yaklaşık bir saat süren görüşmede Suriye krizindeki son gelişmeler, bu sorunun bölge ülkelerine ve özellikle komşu ülkelere etkisinin ele alındığı bildirildi.

Açıklamada, Maliki'nin, "Suriye'deki sorunun diyalog yoluyla çözülmesi zaruridir. Sonu kapalı bir yol olan askeri çözümden uzak durulmalı. Suriye hükümetinin 2'nci Cenevere Konferansı'na katılma kararını memnuniyetle karşılıyoruz. Sorunun siyasi yollardan çözülmesi için sarf edilecek uluslararası ve bölgesel çabaların yanındayız. Irak, Suriye halkının çekmekte olduğu sıkıntıları hafifletmek için elinden geleni yapacaktır" sözlerine yer verildi.

Öte yandan Suriye Dışişleri Bakanı Velid Muallim ve beraberindeki heyet görüşmelerde bulunmak üzere Irak Dışişleri Bakanlığı'na geçti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Maliki'den diyalog çağrısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN