Türkiye'nin en iyi haber sitesi

için istendi

Tatil için geldiği Antalya'da rahatsızlanan (59) tedavi gördüğü hastanede bugün hayatını kaybetti. Ailesi Cioba'nın sinin taşınması için istedi.

Giriş Tarihi: 18.8.2013 17:54 Güncelleme Tarihi: 18.8.2013 17:54

Antalya'da iki hafta tatil yapan Florin Cioaba, hafta başında karayoluyla ülkesine dönerken rahatsızlandı. Özel bir hastaneye kaldırılan Cioba iki gün önce Akdeniz Üniversitesi'ne sevk edildi.

Cioba'ya Prof. Dr. Ömer Bayezid başkanlığındaki bir ekip tarafından ameliyat edildi. Karaciğer ve böbrek yetmezliğini desteklemek için makineye bağlanan Kral'a ayrıca yapay kalp takıldı. Tedavisi yoğun bakımda devam eden Cioba, bugün hayatını kaybetti. Cioba'nın ölümü hastanede ümitle bekleyen eşi, çocukları ve yakınlarını üzdü. Kralın yakınları gözyaşlarına hakim olamadı. Aile üyeleri eşyalarını otomobile yükledikten sonra hastaneden ayrıldı.

Kralın oğlu Dorin Cioaba, gazeteciler yaptığı açıklamada, üzgün olduklarını söyledi. Doktorların verdiği bilgiye göre babasının gece geçirdiği ağır kalp krizi sonucu durumun iyice kötüleştiğini ve bu sabah saat 09.30'da öldüğü bilgisini verdi. Dorin Cioaba babasının sini yarın ülkelerine götürmeyi planladıklarını söyledi.

CENAZE TÖRENİ TRANSİLVANYA'DA YAPILACAK

Kral Cioba'nın ölümü hastane önünde bekleyen Romen gazeteciler tarafından ülkelerine anında bildirildi. Kral için Transilvaya'nın 160 bin nüfuslu Sibiu şehrindeki katedralde cenaze töreni yapılacak. Törene dünyanın her yerinden on binlerce Romen'in katılması bekleniyor.

Aile ceza şirketinden kralın taşınması için istedi. Ancak şirket yetkileri ellerine altın tabut bulunmadığını söyledi. Bunun üzerine en lüks tabutun siparişi verildi.

KAN VERENLER DE ÜZGÜN

Kral Florin'in ölümü ailesi kadar yaşaması için kan verenleri de üzdü. Kanını bağışlayanlardan Mehmet Şirazi, "Öldüğünü duyunca çok üzüldüm." dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Romanların Kralı için altın tabut istendi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN