Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Müşerref ilk kez mahkemede

Vatana ihanet suçundan yargılanan 'ın eski Genelkurmay ve Devlet Başkanı , bugün başkent İslamabad'da hakim karşısına çıktı.

Giriş Tarihi: 18.2.2014 12:44
Müşerref'in askeri mahkemede yargılanıp yargılanmaması hakkındaki karar Cuma günü yapılacak duruşmada verilecek.

Adli kaynaklardan alınan bilgilere göre, geleneksel kıyafetleri ile hakim karşısına çıkan eski generale hiçbir soru sorulmadı ve kendisi de konuşmadı.

Mahkeme sonrası basına konuşan Müşerref'in avukatlarından Ahmed Raza Kasuri, müvekkilinin hasta bir halde mahkeme önüne çıkmasının hukuka olan saygısını gösterdiğini ve öncelikle Müşerref hakkında sivil mahkemede yargılanıp yargılanamayacağı yönündeki kararı beklediklerini belirtti.

Müşerref duruşmasının görüldüğü milli kütüphane binası önünde bekleyen yaklaşık 25 kişi "Kartal geliyor", "Müşerref çok yaşa" sloganları attı.

Yoğun güvenlik tedbirleri altında mahkemeye getirilen Müşerref, duruşma sonrası kalp rahatsızlığından ötürü tedavi gördüğü Revalpindi Kardiyoloji Hastanesi'ne gitti.

vatana ihanet suçu kapsamına giren 2007 yılında anayasayı ve anayasa mahkemesi üyelerinin görevlerini askıya alma suçundan yargılanıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Müşerref ilk kez mahkemede
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN