Türkiye'nin en iyi haber sitesi

: Ayn kahramandı, direnişe devam

Devlet Başkanı , "Bugün halk direnişi alanındaki fedai kahramanlarından birinin şehadet haberinin şokunu yaşadık. İşgalin sona ermesi için direnişe ve mücadelemize devam edeceğiz" dedi.

Giriş Tarihi: 11.12.2014 09:44 Güncelleme Tarihi: 11.12.2014 09:45
Abbas: Ayn kahramandı, direnişe devam
Devlet Başkanı Mahmud , Bakan Ziyad Ebu Ayn'ın ölümüne ilişkin "Halk direnişi alanındaki fedai kahramanlarından birinin şehadet haberinin şokunu yaşadık. İşgalin sona ermesi için yerleşim birimleri inşasıyla savaşmaya, direnişe ve mücadelemize devam edeceğiz" dedi.

Abbas, Filistin Kurtuluş Örgütüne (FKÖ) bağlı Yahudi Yerleşim Birimi ve Ayrım Duvarıyla Mücadele Komisyonu Başkanı Ebu Ayn'ın ölümünün ardından, Ramallah'taki Filistin Yönetim Merkezi'nde olağanüstü toplantı düzenledi.

Ebu Ayn'ın ölümünün, "gözardı edilmeyecek bir cinayet" olduğunu belirten Abbas, "Bu nedenle Filistin yönetimi, bu konuda neler yapabileceğini tartışmak için bir araya gelmiştir. Diyorum ki işlenen cinayetten sonra soruşturma, tartışma ve uygulama için Filistin yönetiminin önünde her türlü seçenek vardır" diye konuştu.

"İsrail'in cinayetle ilgili soruşturma başlattığını ve bu konuda çeşitli senaryolar işiteceklerini" söyleyen Abbas, "İşiteceğimiz senaryolar arasında, 'Ebu Ayn kalp krizi sonucu öldü veya biz ve askerlerimiz, Ebu Ayn'ı Turmusayye beldesinde görmedik' gibi senaryolardan sonra Bakan'ın faili meçhul bir cinayete kurban gittiği öne sürülecek ama ben diyorum ki Ziyad Ebu Ayn öldürüldü" ifadesini kullandı.

Filistin'de bakan statüsünde kabul edilen Yahudi Yerleşim Birimi ve Ayrım Duvarıyla Mücadele Komisyonu Başkanı Ebu Ayn, Ramallah'ın kuzeyindeki Turmusayye beldesinde İsrail güçlerinin Yahudi yerleşim birimlerini protesto eden gruba müdahalesi sırasında yaşamını yitirmişti. Ebu Ayn'ın "bir İsrail askerinin dipçikle göğsüne vurması sonucu" hayatını kaybettiği iddia ediliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Abbas: Ayn kahramandı, direnişe devam
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN