Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'nın babası o feribottaydı!

’te yanan feribottan kötü haberler gelmeye devam ediyor. Feribotta hâlâ 98 kişi kayıp. Kayıplar arasında olan oyuncu 'nın babası Hakan Akkaya'nın ise “Filikaya bindim” diye Türkiye’deki ailesini aradığı ortaya çıktı.

Giriş Tarihi: 2.1.2015 09:14 Güncelleme Tarihi: 2.1.2015 09:24
Begüm Akkaya'nın babası o feribottaydı!
Denizi'nde geçen pazar yanan "Norman Atlantic" adlı feribotla ilgili önceki gün açıklama yapan Bari savcısı Giuseppe Volpe, "Feribottaki 98 kişiden haber alamıyoruz" dedi. Bu açıklamayla birlikte, yangında kaç kişinin öldüğü, kaç kişinin kayıp olduğu dün de kesin olarak belirlenemedi. Facianın bilançosu, feribotun Brindisi Limanı'na çekilmesi ve başta garajı olmak üzere bütün bölümlerinin aranmasından sonra belli olacak.

FİLİKAYA BİNDİĞİ SÖYLENİYOR

Bu arada resmi kayıtlara göre 478 kişinin bulunduğu feribotta ölen 13 kişiden Türk vatandaşı Havise Savaş'ın cenazesi 2 gün içinde Türkiye'ye gönderilecek. Ancak Savaş'ın kayıp olan nişanlısı Hakan Akkaya ile ilgili n makamları henüz bilgi vermiş değil. Dün Bari'deki morg yetkililerine Hakan Akkaya'nın fotoğrafını gönderen Türkiye'nin Roma Büyükelçiliği, cesetler arasında Akkaya'nın olmadığı cevabını aldı. Diplomatik kaynaklar, edindikleri bilgiye göre, Akkaya, kaza sonrası ailesini telefonla arayarak, filikaya bindiğini söyledi. Ancak bundan sonra Hakan Akkaya'ya bir daha ulaşılamadı.


Türk makamlara göre feribotta Akkaya'dan başka kayıp yok.. Kayıplardan Hakan Akkaya, genç oyuncu 'nın babası. Begüm Akkaya ATV'nin "Bugünün Saraylısı" dizisinde de başrol oyunculardan biri olarak görev almıştı.

Yanan feribottakiler o anları anlattı: Titanik gibiydi! TIKLAYIN...

KAPTAN 5 BUÇUK SAAT İFADE VERDİ

Geminin İtalya'ya ulaşan kaptanı Argilio Giacomazzi, Bari savcılığında 5 buçuk saat ifade verdi. Gemiyi en son terk eden kaptan, yolcuların panik yaşamaması için ilk alarmı mürettebata yönelik verdiğini, daha sonra da tüm gemide zamanında alarm verildiğini söyledi. Ancak yolcular, hiçbir şekilde alarm duymadıklarını ifade etmişti.

Kaçaklar feribotu ısınırken mi yaktı? TIKLAYIN...

EĞİLMEZ ÇİFTİ KAVUŞTU

Norman Atlantic'teki yolculardan Gaye Eğilmez, yangından 23 saat sonra kurtarılmış, eşi Ahmet Eğilmez ise gemide kalmıştı. Gaye Eğilmez, Brindisi kentinde yerleştirildiği otelde eşinden haber beklerken, Ahmet Eğilmez'in gemiden alınarak İtalyan askeri hastane gemisine sevk edildiği ortaya çıktı. Çift, Ahmet Eğilmez'in karaya çıkarılmasıyla önceki gün kavuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Begüm Akkaya'nın babası o feribottaydı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN