UCM'den ret bekliyor!

Giriş Tarihi: 2.1.2015 11:09
Netanyahu UCM'den ret bekliyor!

'in UCM'ye yaptığı başvuruya ret cevabı bekliyor.

Başbakanı Binyamin , Uluslararası Ceza Mahkemesinin (UCM), yönetiminin yapacağı başvuruyu reddetmesini beklediklerini açıkladı.

Netanyahu, Tel Aviv'deki ofisinde kurmaylarıyla Filistin'in uluslararası arenadaki başvurularını değerlendirmesinin ardından yaptığı açıklamada, "Filistin otoritesi, savaş suçu işleyen Hamas terör örgütüyle ilişkisini sürdürmektedir. İsrail ise bir hukuk devletidir" ifadesini kullandı.

FİLİSTİN DEVLET DEĞİL!

İsrail askerlerinin haklarını uluslararası arenada koruyacaklarını belirten Netanyahu, "Filistin otoritesi bir devlet niteliği taşımadığı için, UCM'nin Filistin yönetiminin yapacağı başvuruyu reddetmesini bekliyoruz" diye konuştu.

İsrail'in 1967 öncesi sınırlara çekilmesi ve başkenti Doğu Kudüs olan bağımsız Filistin devletinin kurulmasını öngören BM Güvenlik Konseyi karar tasarısı için dün oylama yapılmış, ancak konseyin daimi üyesi ABD'nin ret oyu verdiği oylamada tasarı kabul edilmemişti.

Buna karşın , dün akşam saatlerinde UCM'nin kurucu temel anlaşması Roma Sözleşmesi'nin de arasında bulunduğu 20 uluslararası anlaşmaya katılma talebini imzalamıştı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Netanyahu UCM'den ret bekliyor!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN