Esad'dan kritik 'Charlie Hebdo' açıklaması

Giriş Tarihi: 14.1.2015 16:19
Esad'dan kritik 'Charlie Hebdo' açıklaması

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad Charlie Hebdo saldırısına ilişkin kritik açıklamalarda bulundu.


Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad kara mizah dergisi Charlie Hebdo saldırısıyla iligli olarak yaptığı açıklamada kritik ifadelere imza attı. Esad, kanlı dergi saldırısı için 'Biz söylemiştik, dinlemediler' dedi.

"İSTİHBARAT PAYLAŞIMI"

Esad, Çek Literarni Noviny gazetesine 'terörle savaş'la ilgili açıklamalarında, terörizmle savaşan ülkelere seslenerek, "istihbarat paylaşımı" çağrısında bulundu. Suriye lideri, Paris'teki saldırıları kınarken, "Batılı liderler ileriyi göremiyor. Saldırılar bizim haklı olduğumuzu kanıtladı" dedi.

Suriye resmî haber ajansı Sana'da yer alan habere göre, geçen hafta Fransa'da meydana gelen ve 17 kişinin hayatını kaybettiği terör saldırıları hakkında konuşan Devlet Başkanı, saldırılardan Avrupa hükümetlerinin politikalarının sorumlu olduğunu söyledi.


"BİZİ DİNLEMEDİLER"


Esad, "Dünyanın neresinde olursa olsun masum insanların öldürülmesine karşıyız. Bu bizim prensibimiz. Terörle savaşan ülkeler arasında bilgi paylaşımı olması gerekir" dedi ve "Batı'daki birçok insana, Suriye'deki krizin başlangıcından bu yana bu gibi sonuçlar hakkında konuştuğumuzu hatırlatmak isteriz. 'Terörizmi desteklememeli ve onlara siyasî bir şemsiye sağlamamalısınız, çünkü bu ülkelerinize ve insanlarınıza yansır' diyorduk. Bizi dinlemediler. Batılı politikacılar ileri görüşlü değil ve Fransa'daki saldırı da bunun kanıtı" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Esad'dan kritik 'Charlie Hebdo' açıklaması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN