Türkiye'nin en iyi haber sitesi

karikatürlerini yayınlamayacak

'nın resmi yayın kuruluşu CBC, 'nun tüm dünyada tartışmalara neden olan karikatürlerini yayınlamayacağını açıkladı.

Giriş Tarihi: 15.1.2015 08:44 Güncelleme Tarihi: 15.1.2015 14:01
Kanada Charlie Hebdo karikatürlerini yayınlamayacak
isimli nin, tüm dünyada tartışmalara neden olan karikatürlerinin, 'nın resmi yayın kuruluşu CBC'de yayınlanmayacağı bildirildi.

CBC Gazetecilik Standartları ve Uygulamaları Direktörü David Studer, CBC Televizyonu haber yayınına katılarak, yaptığı açıklamada, söz konusu karikatürlerin bir kesim tarafından beğenilse de bir dine mensup insanları rencide ettiğini söyledi.

"EĞER İSLAM YASAKLIYORSA BUNA SAYGI DUYMAK ZORUNDAYIZ"


"Biz sorumlu bir yayın kuruluşuyuz" diyen David Studer şöyle konuştu: "Kanada'nın ulusal yayın kuruluşu olarak saygıyı teşvik etmek ve hoşgörü, işimizin bir parçasıdır. Dinlerin önem verdiği, saygı duyduğu şeyler vardır. Bu bazen bir heykel, bazen de bir resim olabilir. Eğer , peygamberinin resminin çizilmesini yasaklıyorsa, buna da saygı duymak zorundayız."

BOSNA KATLİAMINI MİZAH MALZEMESİ YAPTILAR- TIKLAYIN


"CHARLIE HEBDO PROVOKATİF DAVRANDI"


"Charlie Hebdo bu konuda provokatif davrandı. Bazıları bu karikatürleri görmeden değerlendirme yapamayacağımızı söylüyor. Bunu kabul etmiyorum. O karikatürlerin varlığı bile provakasyon için yeterlidir. Bunu yayınlamak çoğunluk tarafından kabul edilen bir dine saygısızlıktır. Biz yerde yatan polisi vuran teröristlerin görüntülerini de bu düşünce ile yayınlamadık. Karikatürleri de yayınlamayacağız. Kaldı ki isteyen herkes o karikatürleri internette bulabilir."


KANADA'YA 1500 ADET YOLLADILAR

Öte yandan Charlie Hebdo dergisinin, saldırının ardından yayımlanacak ve 3 milyon basılacağı açıklanan Cuma günkü nüshasından, Kanada'ya bin 500 adet geleceği öğrenildi.

Derginin Kanada'da dağıtımını yapacak olan LMPI isimli dağıtım şirketinin yetkilisi Louis-Philip Vermeersch, dergilerin Toronto, Vancouver, Montreal ve Halifax'ta satışa sunulacağını açıkladı.

O KAPAKLA BASILIYOR!- TIKLAYIN

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kanada Charlie Hebdo karikatürlerini yayınlamayacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN