Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'dan Erdoğan'ın sözlerine küstah cevap

Cumhurbaşkanı ’ın Paris yürüyüşüne katılımı ile ilgili "Hangi yüzle orada?" dediği Başbakanı Binyamin , küstah açıklamalarda bulundu. Yıllardır Filistin'e kan kusturan İsrail Başbakanı terörle mücadelede ahlaki açıklıktan bahsetti.

Giriş Tarihi: 15.1.2015 14:15 Güncelleme Tarihi: 15.1.2015 14:15
Netanyahu'dan Erdoğan'ın sözlerine küstah cevap

Cumhurbaşkanı , Başbakanı Binyamin 'nun Paris yürüyüşüne katılımını, "Gazze'de 2 bin 500 kişiyi katletmek suretiyle bir devlet terörü estiren bu zatın el sallamasına nasıl bakıyorsunuz? Hangi yüzle oraya gitti anlamakta zorlanıyorum. Bir defa siz o katlettiğiniz yavruların hesabını verin" sözleriyle eleştirmişti. İsrail Başbakanı Netanyahu ise ABD yanlı İsrail lobisi AIPAC'ın liderleriyle bir araya geldiği toplantıda Erdoğan'ın sözlerine küstahça yanıt verdi.

ÖNCE O ÇOCUKLARIN HESABINI VER

Toplantıda açıklama yapan Netanyahu, "Utanç verici yorumlar uluslararası topluluklar tarafından reddedilmeli. Teröre karşı mücadele ancak ahlaki açıklık tarafından yol gösterilirse başarı sağlanabilir" dedi. Netanyahu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sözlerini yeni duyduğunu da ifade ederek, "Erdoğan, Hamas'ın şehirlerimize fırlattığı füzelere karşı vatandaşlarımızı korumamamızı sebep göstererek 'İsrail Paris'teki yürüyüşte temsil edilmemeliydi' demiş" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ise İsrail Başbakanı Netanyahu'nun Paris'teki yürüyüşe katılımının yanlışlığına dikkat çekerek "Netanyahu oraya ne cesaretle gider anlamıyorum. Sen önce öldürdüğün çocukların, kadınların hesabını ver" demişti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Netanyahu'dan Erdoğan'ın sözlerine küstah cevap
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN