sosyal medyada

'da seçimler yaklaşırken eski Cumhurbaşkanı , internet sitesini aktif hale getirdi, bazı sosyal medya sitelerinde adına sayfa açtı.

Giriş Tarihi: 1.2.2015 23:00
Ahmedinejad sosyal medyada
'ın eski Cumhurbaşkanı , kendi ismini taşıyan bir internet sitesini aktif hale getirdi, bazı sosyal medya sitelerinde adına sayfalar açtı.

, İran Devrimi'nin yıl dönümü kutlamaları münasebetiyle kendisine ziyarette bulunan bir grup gazeteciyle görüşmesi sırasında cumhurbaşkanlığı döneminde kullandığı ancak daha sonra bir süre kapalı kalan internet sitesini aktif hale getirdi. Ahmedinejad ayrıca bazı sosyal medya sitelerinde de kendi adına sayfalar açtı.

Cumhurbaşkanlığı döneminde sosyal medya sitelerini kullanmayan Ahmedinejad'ın bugün İnstagram ve gibi bazı sosyal medya sitelerinde adına sayfalar açması dikkati çekti.

Ahmedinejad'ın yeniden aktif siyasette yer almak istediği iddiaları zaman zaman İran basınına konu oluyor. İran'da milletvekili seçimlerinin 2016'nın ilk aylarında yapılması bekleniyor.

İran'da 2005-2013 arasında cumhurbaşkanlığı görevini üstlenen Ahmedinejad'ın dönemi ile ilgili yolsuzluk iddiaları basında sıkça yer alıyor. Ahmedinejad'ın yardımcısı Muhammed Rıza Rahimi, bir yolsuzluk soruşturması ile ilgili yargılanmış, suçlu bulunarak 5 yıl hapse mahkum edilmişti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ahmedinejad sosyal medyada
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN