ABD'de 'ya rağmen konuştu

'nde 'nın itirazlarına rağmen konuşan Başbakanı , hem alkışlarla hem protestolarla karşılandı.

Giriş Tarihi: 3.3.2015 19:24 Güncelleme Tarihi: 3.3.2015 19:26
Netanyahu ABD'de Obama'ya rağmen konuştu
ABD siyasetinde aylardır tartışma konusu olan Başbakanı Binyamin 'nun kongredeki konuşması başladı.

Netanyahu, kongreye gelişinde cumhuriyetçilerin alkışları, demokratların ise ıslıklı protestolarıyla karşılandı.

OBAMA'YA TEŞEKKÜR

Konuşmasına teşekkürle başlayan Netanyahu, 'nın Gazze saldırıları sırasında kendi hükümetlerine verdiği desteği unutmadığını, bunun için müteşekkir olduğunu söyledi. Netanyahu ayrıca, 'ne de teşekkürlerini sunarak, ülkesine verilen silah desteğini asla unutmayacaklarını ifade etti.

"ZİYARETİM SİYASİ DEĞİL, NİYETİM BU DEĞİLDİ"

Netanyahu ABD'ye düzenlediği ziyaretin siyasi olmadığını savundu. Netanyahu, "Burada bulunmamın siyasi olarak algılanmış olmasından derin üzüntü duyuyorum. Benim niyetim bu değildi." dedi.

"İRAN REJİMİ, NAZİ ALMANYASI GİBİ"

"Keşke Obama da burada olsaydı" diyen Netanyahu, İran'ın sadece İsrail için değil dünyanın geneli için bir tehdit olduğunu savundu. Netanyahu, "Nasıl ki Nazi Almanyası sadece Yahudilerin bir sorunu olmadığı gibi İran rejimi de sadece bir Yahudi sorunu değildir" dedi.

DÜŞMANININ DÜŞMANI SENİN DE DÜŞMANIN OLUYOR

Netanyahu, "IŞİD'i alt etmek için İran'ın nükleer silah yapmasına müsaade etmek, çatışmayı kazandırır ama savaşı kaybettirir. Çoğu kişi İran'ı uluslararası topluma kazandırmakla uğraşırken İran bu halkları silip süpürmeyi düşünmekle meşgul. İran'ın zapt etme, boyun eğdirme ve korkutma yürüyüşünü durdurmak için birlik olmalıyız. Söz konusu İran ile IŞİD olunca, düşmanının düşmanı senin de düşmanın oluyor."ifadelerini kullandı.

KAYNAK: ÜLKEHABER
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Netanyahu ABD'de Obama'ya rağmen konuştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN