Türkiye'nin en iyi haber sitesi

" tarihinin en kötü krizini yaşıyor"

Eski Başkanı Meir Dagan, "Yaşadığımız liderlik krizi, devletinin kuruluşundan beri yaşadığı en kötü kriz" dedi.

Giriş Tarihi: 8.3.2015 05:28
İsrail tarihinin en kötü krizini yaşıyor
Tel Aviv'de düzenlenen binlerce kişinin katıldığı Başbakanı Binyamin karşıtı mitingde konuşan Dagan, "Netanyahu son altı yıldır başbakanlık yapıyor. İsrail hiçbir dönemde bu kadar zorda kalmamıştı. Netanyahu, son altı yıllık başbakanlığı döneminde, daha iyi bir gelecek için hiçbir inisiyatif almadı" diye konuştu.

İsrail'in geçtiğimiz yaz Gazze'ye düzenlediği ve 2 binden fazla Filistinlinin hayatına mal olan askeri saldırının başarısızlıkla sonuçlandığını ifade eden Dagan, "Sıfır diplomatik başarı ve sıfır caydırıcılıkla sonuçlanan bir askeri operasyon için ağır bedel ödedik. Sonuçta bir sonraki askeri harekat için geri sayar durumdayız" dedi.

2002 yılında tarafından 'ın başına getirilen Meir Dagan 2011 yılında görevini kendi isteği ile görevini bıraktıktan sonra İsrail basınına verdiği demeçlerde zaman zaman Başbakan Netanyahu'ya sert eleştiriler getirmişti.

İsrail'de 11 partinin katılacağı 17 Mart'ta yapılacak parlamento seçimlerine yönelik yapılan kamuoyu araştırmalarında, İşçi Partisi lideri İzak Herzog liderliğindeki "Siyonist Blok" ile Başbakan 'nun Likud Partisinin en fazla oyu alması bekleniyor.

İsrail'in tamamının tek bir seçim bölgesi olarak kabul edildiği seçim sisteminde, seçmenler herhangi bir adaya değil, parti listesine oy kullanıyor. Hükümet kurmak için ise 120 sandalyeli mecliste 61 koltuğa sahip olmak gerekiyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"İsrail tarihinin en kötü krizini yaşıyor"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN