Türkiye'nin en iyi haber sitesi

li kadından insanlık dersi!

Kanada'nın Quebec eyaletinde, hakimin başörtüsünü çıkartmadığı için davasına bakmadığı isimli asıllı Kanadalı kadın, toplanan yardım parasını reddetti.

Giriş Tarihi: 13.3.2015 20:25 Güncelleme Tarihi: 13.3.2015 20:30
Filistinli kadından insanlık dersi!
El-Alloul, paranın, insan hak ve özgürlüklerinin geliştirilmesine yönelik çalışmalarda kullanılmasının daha doğru olacağını ifade ederek yardım parasını almadı.

Oğlunun, ehliyetsiz kullandığı için polis tarafından el konulan aracını teslim almak üzere gittiği Quebec Eyalet Mahkemesi'nde Hakim Eliana Marengo tarafından başörtülü olduğu için davasına bakılmayan 'a, www.gofundme.com isimli bağış sitesinde hesap açılmıştı. Rania El-Aloul'u tanımayan Numan Ahmed ve Rayan Rafad isimli iki arkadaş tarafından ''Rania El-Alloul İçin Araba Alalım'' (Buy a car for Rania El-Alloul) başlığı ile 27 Şubat'ta açılan yardım kampanyasında, 52 bin Kanada Doları(yaklaşık 104 bin TL) para toplandı.

Kampanyanın düzenlendiği internet sitesinden, destekçilerine teşekkür eden Rania El-Alloul, dünyanın dört bir tarafından insanların, adalet ve eşitlik arayarak Kanada'ya geldiklerini söyledi. Niyetinin, herkesin kendi inanç değerleri ile yaşaması olduğunu anlatan Rania El-Alloul, "Toplanan bu paranın, hikayelerini anlatamamış, haklarını kaybetmiş mağdur insanlar için kullanılması daha yerinde olur. Sizler, toplumlar için en anlamlı değerlerin özgürlük, adalet ve dayanışma olduğunu gösterdiniz. Bana olanların, başka kimseye olmasını istemiyorum. Benim ulaşmak istediğim şey, adalet ve eşitlik" dedi.

Öte yandan yardım kampanyasını düzenleyen Numan Ahmed ve Rayan Rafad, Rania El-Alloul'un kabul etmediği 52 bin doların nasıl değerlendirileceği konusunda bağışta bulunanlar arasında bir anket başlattı. İki organizatör, paranın Rania El-Alloul'un hukuk mücadelesinde ihtiyaç duyması halinde kullandırılacağını, geri kalan para ile ne yapılacağına ise bağışçıların karar vereceğini açıkladılar.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Filistinli kadından insanlık dersi!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN