Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu...

Giriş Tarihi: 15.3.2015
Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu...

Yunan ekonomisini kurtaracak kişi denilen Maliye Bakanı 'in Paris Match'a verdiği pozlar tartışma yarattı

Ülkesinin içinde bulunduğu ekonomik darboğaz için önerdiği radikal çözümlerle dünyanın yakından izlediği Maliye Bakanı Yanis 'in, eşiyle birlikte evinde çektirdiği ve konforlu yaşamını yansıtan pozlar tartışma yarattı. Fransız Paris Match dergisinin "Varoufakis'le Evde" başlığıyla okurlarına sunduğu fotoğraflarda, Bakan ve eşi Danae Stratou'nun, Atina'daki lüks yaşamlarının gözler önüne serildi. Karelerde Varoufakis ve Stratou, Akropol manzaraları evlerinde yemek yerken, kitap okurken, piyano çalarken ve terasta kucaklaşırken görülüyor. Paris Match'ın sunuş yazısında Yanis Varoufakis'ten adeta bir pop-star havasında söz edilmesi de özellikle Yunan sosyal medya kullanıcılarını çileden çıkardı. Twitter başta olmak üzere sosyal paylaşım sitelerinde eleştirilerini dile getiren binlerce kişi, Yunanistan'ın yaşadığı ekonomik krizi hatırlatarak, Varoufakis'in fotoğraflarının, mevcut siyasi ve mali durumla hiç uyuşmadığını dile getirdi.AFP: ZAMANLAMASI ÇOK KÖTÜ

Yanis Varoufakis'in partisi SYRIZA'nın ekonomi politikalarına eleştirel yaklaşan gazeteciler de tartışmaya katıldı. Financial Times'tan Chris Giles, "Yunanistan'da insani kriz" tweetini atarken, Avrupa Gazeteciler Birliği'nden Eric Maurice, "Varoufakis'in yaşam tarzı çok iyi, ama halkla ilişkiler yönetimi (PR) berbat" yorumunda bulundu. Fransız haber ajansı AFP'deki uzun analizde, Yunanistan'ın tam da 6 milyar euro dolayında bir borcu ödemek durumuyla karşı karşıya kaldığı dönemde yayımlanan fotoğraflar için, "Zamanlaması daha kötü olamazdı" değerlendirmesi yer aldı.

500 EUROLUK KAŞKOLLA BAŞLADI
Marksist ideolojiye sahip olmasına rağmen, sivil ama lüks giyim tarzıyla dikkat çeken Yanis Varoufakis, geçtiğimiz ay Belçika'nın başkenti Brüksel'de katıldığı bir toplantıda taktığı pahalı kaşkolla da tartışılmıştı. Fiyatının 500 euro olduğu belirtilen kaşkol yüzünden çok sayıda tepki alan Varoufakis, Twitter'dan açıklama yapmak zorunda kalarak, "12 yıl önce karım hediye etti. Bunda ne sorun var?" demişti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu...
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN