Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Milyarder e idam yolu göründü

leri yanlışlıkla itiraf eden ABD'li milyarder birinci derece cinayetten yargılanacak. alması beklenen Robert Durst'ün yargılanması için üç eyalet başvuru yaptı

Giriş Tarihi: 18.3.2015
Milyarder seri katile idam yolu göründü
Kendisi hakkında hazırlanan belgeselde röportaj verirken yanlışlıkla işlediği cinayetleri itiraf eden ABD'li emlak zengini Robert A. Durst ülkede büyük şok yarattı. 1982'de karısı Kathleen'in New York'ta ortadan kaybolmasından sonra 2000'de Kaliforniya'da kız arkadaşı Susan Berman'ın ölümü nedeniyle şüpheli görülen Durst ertesi yıl taşındığı Teksas'ta ise komşusu Morris Black'in parçalara ayrılarak katledilmesi olayının ardından tutuklanmış ve kefaletle salıverilmişti. Hayatının ardındaki sır perdesinin konu edildiği "Jinx" (Musibet) adlı belgesel için röportaj verirken yakasına takılan mikrofonun açık olduğunu fark etmeyip tuvalete giren Durst'ün, kendi kendine "Bu kez yakalandım. Çok zor soruyorlar. Hepsini öldürdüm" diye itirafta bulunması bardağı taşıran son damla oldu. Birinci derece cinayetle suçlanan Durst'un alabileceği belirtildi. Cinayetlerin işlendiği Teksas, New Orleans ve Kaliforniya eyaletleri, Durst'ün kendilerine iadesi için girişimde bulundu. Amerikan basını, Robert Durst'ün trajik hikâyesine dair dikkat çekici ayrıntılara yer verdi.JOHN LENNON'LA ARKADAŞ

Haberlere göre 1943 doğumlu olan Durst, 7 yaşındayken annesinin balkondan atlayarak intihar edişine tanık oldu. O sırada 32 yaşında olan annesinin ölümü, Durst'ün ruhunda derin izler bıraktı. 20'li yaşlarında, ailesinin gayrimenkul zenginliğine rağmen hovarda bir yaşam sürmeye başlayan Durst Los Angeles'a yerleşti ve daha sonra evleneceği Kathleen'le tanıştı. Los Angeles'ta yaşadığı süre içinde marihuana kullanmaya başlayan Durst, burada birçok ünlü isimle de yakın arkadaşlıklar kurdu. John Lennon- Yoko Ono çifti ve Beatles'ın ünlü gurusu Maharishi Mahesh Yogi bunlardan birkaçıydı. 1982'de eşi Kathleen'in aniden ortadan kaybolmasından sonra, Durst'ün ailesiyle de arası bozulmaya başladı. Babası Seymour Durst, onu gayrimenkul şirketlerinin veliahtlığından azlederek, şirketin bütün sorumluluğunu küçük kardeşi Douglas Durst'e devretti.

TRAVESTİ KILIĞINDA KAÇTI
Hayatı esrarengiz ayrıntılarla dolu olan Robert Durst, 2000'de kız arkadaşı Susan Berman'ın öldürülmesinin ardından, dilsiz bir travesti kılığına girerek Teksas'a kaçtı. Galveston kentinde bir daire kiralayan Durst, ertesi yıl komşusu Morris Black'ın parçalara ayrılarak öldürülmesi olayından sorumlu tutuldu. Soruşturmadan kefaletle kurtulan Black yine kaçıp izini kaybettirdi. Polis Durst'ü, birkaç hafta sonra Pennsylvania'daki bir süpermarketten sandviç ve gazete çalarken yakaladı. Birkaç dolarlık şeyler için hırsızlığa yeltenen Durst'ün arabasından 38 bin dolar (Yaklaşık 102 bin lira) çıkması polisleri şaşkına çevirdi.

FİLMDEN İLHAM ALDI
Robert Durst'ün eşinin kaybolmasıyla ilgili soruşturma, 2010'da başrollerini Ryan Gosling ve Kirsten Dunst'ün paylaştığı "All Good Things" (Güzel Günler) adlı filme konu olmuştu. Durst'ün filmi izledikten sonra kendisi için hazırlanan belgesele röportaj vermeyi kabul ettiği öğrenildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Milyarder seri katile idam yolu göründü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN