Türkiye'nin en iyi haber sitesi

nde bulundu

Gözaltına alındıktan sonra nde bulunan 'nun ölümüyle ilgili polisler hakkında suç duyurusu yapıldığı bildirildi

Giriş Tarihi: 21.3.2015 15:06
Kayıp Türk kilise bahçesinde ölü bulundu
'in başkenti 'de 15 gündür kendisinden haber alınamayan 55 yaşındaki vatandaşı 'nun gözaltına alındığı ve polis sorgusunun ardından öldüğü ortaya çıktı. Savcılığın, bir nde bulunan Erdoğdu'nun mü üzerine polisler hakkında suç duyurusunda bulunduğu bildirildi.

Yıldırım Erdoğdu'nun kardeşi Tacettin Erdoğdu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ağabeyinden 15 gün boyunca haber alamadıklarını, savcının 15 gün sonunda kendilerini arayarak, ağabeyinin bir kilisenin bahçesinde şüpheli şekilde ölü bulunduğunu haber verdiğini söyledi.

Yıldırım Erdoğdu'nun 30 yıl önce Konya'nın Kulu ilçesinden İsveç'e yerleştiğini belirten Tacettin Erdoğdu, ağabeyinin uyuşturucu ticareti yaptığı iddiasıyla gözaltına alındığını, daha sonra polis tarafından kilisenin bahçesine bırakıldığını ve ölümü üzerine savcının polis memurları hakkında suç duyurusunda bulunduğunu bildirdi.

Tacettin Erdoğdu, ağabeyinin geçmişte kalp krizi ve ağır bir kalp ameliyatı geçirdiğini ifade ederek, ''Ağabeyim üç dört farklı kalp ilacı kullanıyordu. Polisler bunu uyuşturucu zannetmiş. Karakola götürüp inceleme yaptıktan sonra bunların kalp ilacı olduğunu anlamışlar ve götürüp bir ormana bırakmışlar. Belki de ağabeyim sorgu sırasında heyecana kapıldı ve kalp krizi geçirip öldü. Polisler de onu suçluluk hissiyle ormandaki kilise mezarlığa atmış olabilirler'' dedi.

Kardeş Tacettin Aydoğdu, olayın peşini bırakmayacaklarını ve adli tıp raporunu beklediklerini sözlerine ekledi.

İsveç basını da polisin Yıldırım Aydoğdu'yu uyuşturucu ticareti yaptığı iddiasıyla gözaltına aldıktan sonra kilisenin bahçesine bıraktığını yazdı. Konuyla ilgili haberde, karakolda beş saat sorguya çektikten sonra suçsuz olduğu ortaya çıkan Erdoğdu'nun şehrin dışında ormanlık bölgedeki bir kilisenin bahçesine bırakıldığı belirtildi.

Aftenbladet gazetesi, sorgu sırasında yorgun düşen Yıldırım Aydoğdu'nun polis memurları tarafından ölüme terk edildiği iddiasına yer verdi. Olayı araştıran savcı da Aftonbaldet'e verdiği demeçte, polis merkezi ile yapılan telsiz konuşmasında, ''Adam sağlam ama ölü taklidi yapıyor'' mesajı geçildiğini söyledi. Haberde, savcının ifadesinin Aydoğdu'nun ölüme terk edildiği iddiasını güçlendirdiği kaydedildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kayıp Türk kilise bahçesinde ölü bulundu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN