Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dünya liderlerinin bilgilerini yanlış yere göndermişler

Avustralya'da gerçekleştirilen G20 zirvesine katılan ve aralarında Başbakan Davutoğlu'nun da bulunduğu dünya liderlerinin kişisel bilgilerinin yanlış bir yere gönderildiği ortaya çıktı.

Giriş Tarihi: 30.3.2015 21:43
Dünya liderlerinin bilgilerini yanlış yere göndermişler
Avustralya'da gerçekleştirilen son G20 Zirvesi'ne katılan tüm dünya liderlerinin kişisel bilgilerinin ülkenin göç departmanı tarafından yanlışlıkla Asya Kupası Futbol Turnuvası'nı düzenleyen yetkililere gönderdikleri ortaya çıktı.

İngiliz Guardian gazetesi konuyla ilgili özel haberinde, Türkiye'yi Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun temsil ettiği zirvede, dünya liderlerinin pasaport numaralarının, vize bilgilerinin ve onlarla ilgili diğer gizli detayların üçüncü kişilere aktarıldığını belirtti.

G20'ye katılan ve kişisel bilgileri yanlışlıkla Futbol Turnuvası yetkililerine gönderilen 31 lider arasında; ABD Başkanı Barack Obama, İngiltere Başbakanı David Cameron, Almanya Şansölyesi Angela Merkel ve Rusya lideri Vladimir Putin de bulunuyor.

Avustralya Gizlilik Komiseri konuyla açıklamasında, bilgilerin ülkenin Göç ve Sınır Kontrolü Departmanı'nın bir çalışanının e-posta atarken dikkatsiz davranıp "alıcı adresini kontrol etmemesi" sonucu yanlış adrese gönderildiğini, ancak bu bilgilerin kamuya açıklanmadığını varsaydıklarını söyledi.

Geçen yıl Avustralya'da düzenlenen Zirvesi'ne, üye ülkelerin yanı sıra misafir ülkeler ile uluslararası kurumların temsilcileri de katıldı.

Avustralyalı yetkililerin yapılan hatayla ilgili dünya liderlerini bilgilendirip bilgilendirmediği ise bilinmiyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dünya liderlerinin bilgilerini yanlış yere göndermişler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN