'' tüm anlaşmaları ihlal etti''

Devlet Başkanı Abbas, ", Filistin Kurtuluş Örgütü (FKÖ) ile imzaladığı tüm anlaşmaları ihlal etti'' dedi.

Giriş Tarihi: 6.4.2015 11:52 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 13:24
''İsrail tüm anlaşmaları ihlal etti''
Devlet Başkanı , Ramallah'ın El-Bira kentindeki "İstiklal Parkı"nın açılışı sırasında yaptığı konuşmada, ",Filistin Kurtuluş Örgütü (FKÖ) ile imzaladığı tüm anlaşmaları ihlal etti ve Filistin'in UCM'ye üye olma talebini imzalamamızın ardından da Filistinlilerin hakkı olan vergi gelirlerinin transferini dondurdu.


Bu nedenle FKÖ'nin merkez komisyonu, bütün anlaşmaları yeniden gözden geçirme kararı aldı" dedi.
Bu arada İsrail'in, anlaşmaları gözden geçirme ve saygı gösterme konusunda geri adım atması halinde kendilerinin hazır olduklarını ifade eden Abbas, "Nihayet İsrail vergi gelirlerinin transferini yapmayı açıkladı. Ancak borçların gerekçe gösterilmesiyle eksik gerçekleşen transferi kabul etmedik ve borç adı altında yapılan kısıtlamalar konusu ya tahkim edilecek ya da UCM'ye başvuracağız" ifadelerini kullandı.

Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nde (BMGK) bir karar projesi için uluslararası çabaların varlığına değinen Abbas, "Biz, 1967'de işgal edilen topraklar üzerinde başkenti Doğu Kudüs olan Filistin devleti ve Filistinlilerin topraklarına dönüş hakkı kararını istiyoruz. Bunlar gerçekleşmeden İsrail Yahudi Devletini tanımayacağız" diye konuştu.

HAYATTA BİR KEZ YAKALANABİLECEK ŞANS

MISIR'DA BİR KEDİ GİRDİĞİ DELİKTEN 5 YIL SONRA KURTARILDI

ÇİN'DE SU KANALINDA 7 KİŞİ BOĞULDU

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
''İsrail tüm anlaşmaları ihlal etti''
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN