Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Amerika Ermeni Ulusal Komite Başkanı'ndan Demirtaş'a tam destek

Giriş Tarihi: 17.4.2015 18:45 Güncelleme Tarihi: 17.4.2015 21:37
Amerika Ermeni Ulusal Komite Başkanı'ndan Demirtaş'a tam destek

ABD'deki Ermeni Ulusal Komite Başkanı Aram Hamparian'dan HDP Eş Başkanı 'ın hakkındaki açıklamalarına destek geldi

Türkiye, Papa'nın nı gündeme getiren sözlerinin ardından Avrupa Parlemantosu'nun benzer kararını tartışıyor. Toplumun her kesiminden büyük tepki toplayan bu iki açıklama nedeniyle Vatikan, dün bu konuda geri adım atmıştı.

AVRUPA GERİ ADIM ATTI HDP DESTEK VERDİ!

Avrupa Parlementosu Başkanı Martin Schulz, Başbakan Davutoğlu'nu aramış ve kararın alındığı oturumda bulunmadığını söyleyerek üzüntülerini dile getirmişti.

Türkiye'nin tepkisi Vatikan'ın ve Avrupa Parlamentosu'nun geri adım atmasına neden olurken Ermeni soykırım yalanına en büyük destek HDP Eş Başkanı 'tan geldi. HDP lideri Demirtaş, Papa'ya tepki gösteren hükümete yüklendi.

HDP, ERMENİ SOYKIRIM YALANINI BÖYLE SAVUNDU

"Hükümetin geçmişte yaşanan olaylarla ilgili hakikatleri araştırma konusunda hareket etmesi lazım. Papa bir şey söylüyor çocukça tepki veriyorlar. İnsan anlamakta zorlanıyor. Ermeni gerçeğiyle nasıl yüzleşmesi gerektiğini topluma bir anlatın. Bu resmi olarak açıklığı kavuşmamış bir konudur. Papayı tanımıyoruz diyerek bu sorun çözülemez."

ABD'DEKİ ERMENİ LOBİSİNDEN DEMİRTAŞ'A İNANILMAZ DESTEK

HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş'ın Türkiye'de büyük tepki toplayan sözlerine ABD'de faaliyet gösteren Ermeni lobisinden tam destek geldi. ABD'deki Ermeni Ulusal Komite Başkanı Aram Hamparian Twitter'dan gönderdiği mesajda "Selahattin Demirtaş'ın 1915 Ermeni olaylarını hiç tereddüt etmeden soykırım olarak niteledi" ifadelerine ver verdi.

DIŞİŞLERİ BAKANI ÇAVUŞOĞLU PARALEL İLE ERMENİ LOBİSİ İLİŞKİSİNE DİKKAT ÇEKMİŞTİ

Geçtiğimiz günlerde Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ABD'deki Ermeni Lobisi ile Paralel suç örgütü arasındaki gizli ittifakı deşifre etmiş ve HDP'nin bu konudaki politikasını eleştirmişti.

Seçimlerde Güneydoğu'da HDP'yi destekleme kararı alan Paralel suç örgütünün Ermeni soykırım yalanında aynı propaganda yöntemlerine başvurması ve Ermeni Lobisi ile birlikte hareket etmesi dikkat çekici bulundu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Amerika Ermeni Ulusal Komite Başkanı'ndan Demirtaş'a tam destek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN