Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dünya ’da birleşecek

’de cumartesi günü yaşanan 7.9 büyüklüğündeki de ölü sayısı 5 bini aştı. Enkaz altında binlerce kişi bulunuyor. Bilim adamları, ve Amerika’daki büyük tektonik hareketlerin iki kıtayı giderek yakınlaştırdığına dikkat çekiyor.

Giriş Tarihi: 30.4.2015 11:14 Güncelleme Tarihi: 30.4.2015 11:16
Dünya Amasya’da birleşecek
'in başkenti Katmandu yakınlarında 25 Nisan'da yaşanan den sonra dünya ının birbirine daha da yaklaştığı tezi ortaya atıldı.

Buna göre, Amerika ve kıtaları 50 ila 100 milyon yıllık bir zaman zarfında birleşecek ve "" (Amerika ve Asya kelimelerinin birleşimi) adıyla yeni bir süper kıta ortaya çıkacak.

Avustralya'daki Curtin Üniversitesi'nden jeolog Dr. Zheng-Xiang Li, Nepal'e giderek Avrasya ve Hindistan tektonik plakalarının birbirine yaklaşmasıyla ilgili verileri topladı.

Depremin ardından bu bölgenin 3 metre kaydığı tespit edilmişti. Amasya süper kıtasının oluşacağına ilişkin tezler ise çok yeni sayılmaz.

ABD'deki Yale Üniversitesi bilim adamları, 2012 yılında yaptıkları bir çalışmada da bunun milyonlarca yıl sonra mümkün olabileceğini, Dünya'nın merkezinin ise kuzey kutbu olacağını ileri sürmüştü.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dünya Amasya’da birleşecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN