Ruslar, düşünceyle hareket eden askerler üretecek

Önümüzdeki 5 yıl içinde Rus ordusunda görev alması beklenen, Exoskeleton adı verilen lar yle hareket edebilecek ve 300 kiloya kadar malzeme taşıyabilecek.

Giriş Tarihi: 30.4.2015 16:02 Güncelleme Tarihi: 30.4.2015 16:04
Ruslar, düşünceyle hareket eden robot askerler üretecek
, ordusunu askerlerle güçlendirmek için çalışmalarına devam ediyor. Önümüzdeki 5 yıl içinde Rus ordusunda görev alması beklenen ve Exoskeleton adı verilen robotlar yle hareket edebilecek ve 300 kg'a kadar malzeme taşıyabilecek.

DÜŞÜNCE GÜCÜYLE HAREKET EDECEK

TASS haber ajansına açıklama yapan Rusya Birleşik Teknoloji Üretimi Şirketi Tıbbi Malzemeler Araştırma ve Üretim Yöneticisi Aleksandr Kuliş, Exoskeletonların askeri alanda yeni fırsatlar sunacağını ifade etti. İsmini Yunancadan alan robotların düşünce gücüyle hareket edeceğine ve oldukça ağır silahlar taşıyabileceğine dikkat çeken Kuliş ayrıca, bu aletin askerlere müthiş bir zıplama yeteneği kazandıracağını söyledi.

Kuliş, "Sanırım 5 yıl içinde Exoskeletonları yönlendirmek (kontrol etmek) için Bilgisayar-Beyin ve elektrik gücüyle çalışan beyin protezleri hazır olacak." ifadelerini kullandı.

Proje tamamlandığında, Exoskeletonlar sadece askeri alanda değil günlük hayatta da kullanılabilecek. Robotlar özellikle yangınlara müdahale, depremden sonra ağır blokları kaldırma ve fabrikalarda ağır eşyaları kolayca taşıma gibi konularda pratik fayda sağlaması bekleniyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ruslar, düşünceyle hareket eden robot askerler üretecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN