Öldükten 54 gün sonra yaptı

Amerika'da 22 yaşındaki bir kadın, beyin ölümü gerçekleşmesine rağmen, 54 gün direnerek yaptı. Doğumdan 2 gün sonra yaşamını yitirdi. Bebeğe, "Angel-Melek" ismi verildi.

Giriş Tarihi: 4.5.2015 17:46
Öldükten 54 gün sonra doğum yaptı
Beyin ölümü gerçekleşen kadın, 54 gün süren yaşam mücadelesi sonrasında sağlıklı bir dünyaya getirdi. , dan iki gün sonra yaşamını yitirdi. NTV'de yer alan haberegöre Nebraska'da yaşanan gibi doğumda, Karla Perez isimli kadın, beyin ölümü gerçekleşmesine rağmen, doktorların desteğiyle bebeğini dünyaya getirmeyi başardı. Bebeğe "Angel-Melek" ismi verildi.

Omaha'daki hastanede 100'e yakın doktor ve hemşire, bu zor doğumu gerçekleştirmek için seferber oldu. 22 yaşındaki Karla Perez, 54 gün boyunca bu ekibin desteğiyle hayatta tutuldu. Perez, Nebraska-Waterloo'daki evinde beyin kanaması geçirdikten sonra 8 Şubat'ta hastaneye getirildi.

Hastaneye getirildiğinde 22 haftalık hamile olan kadını doktorlar hayatta tutmaya karar verdiler. Erken doğum sonrasında bebeğin yaşamayacağını düşünen doktorlar, doğum yaptırmak yerine anneyi yaşatmayı tercih etti. Bebek, 32 haftalık olunca doğuma karar verildi. Angel, böylece 10 hafta daha yaşam destek ünitesindeki annesiyle birlikte oldu. Özel bir ünitede beslenen ve solunumu sağlanan Karla, bebeğini dünyaya getirene kadar yaşama tutunmayı başardı. Karla, daha sonra yaşama gözlerini yumdu.

Karla'nın organları ölümünden sonra 3 kişiye de yaşam umudu verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Öldükten 54 gün sonra doğum yaptı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN