Ladin ile ilgili şok iddia!

Giriş Tarihi: 11.5.2015 15:35
Ladin ile ilgili şok iddia!

'li gazeteci Hersh, 'nin lideri Ladin ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu

BD'nin Pulitzer ödüllü ünlü gazetecisi Hersh, ülkesinin lideri 'in öldürülmesi hikayesini değiştirip kendi istediği şekilde anlattığını iddia etti. Bin Ladin'in açıklamaların aksine 2011'de kaçmaya çalışırken öldürülmediğini savunan Hersh, "Zaten 2006'dan beri Pakistan istihbarat servisinin elindeydi" dedi.

'li gazeteci Seymour Hersh, İngiltere'de yayımlanan 'London Review of Books' dergisindeki son yazısında, El Kaide lideri Usame Bin Ladin'in operasyonla öldürülmesinin tamamen Başkan Barack Obama yönetiminin hikâyesi olduğunu öne sürdü. İddialarını adını vermediği üst düzey bir istihbarat yetkilisine dayandıran Hersh, El Kaide liderinin 2006'dan beri Pakistan tarafından esir tutulduğunu, daha sonra da üst düzey bir Pakistan yetkilisinin 25 milyon dolar karşılığında Bin Ladin'in yerini ABD'ye haber verdiğini yazdı:

'YAKALANMASI ESNASINDA ÇATIŞMA YAŞANMADI'


"Bin Ladin'in bulunduğu yerde herhangi bir çatışma çıkmadı. ABD'liler oraya vardığında, Pakistan istihbarat servisi çalışanları çoktan gitmişti."

Washington, Bin Ladin'in ABD özel güçlerinin 2 Mayıs 2011'de Pakistan'ın Abbottabad şehrinde düzenlediği bir operasyonda öldürülmüştü. Ancak Hersh'e göre, "Mümkün olsaydı Bin Ladin'i canlı da ele geçirebilirdik, El Kaide lideri çatışmada öldü" iddiası da gerçeklerle bağdaşmıyor.

'CESEDİ DENİZE DEĞİL DAĞLARA ATILDI'

Diğer taraftan Hersh, Beyaz Saray'ın "Bin Ladin'in cenazesi İslami kurallara göre hazırlandı ve denize atıldı" iddiasının da doğru olmadığını iddia etti. Hersh, başından da vurulan El Kaide liderinin vücundan bazı parçaların bir ceset torbasına konduğunu ve Afganistan'ın Celalabad kentine giden bir helikopterden Hindukuş Dağları'na atıldığını, en azından Bin Ladin'i öldüren komandoların iddiasının bu yönde olduğunu öne sürdü. (SputnikNews)
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ladin ile ilgili şok iddia!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN