Türkiye o ülkeye verdi

açıklarında dün Türk sine düzenlenen saldırının ardından Türkiye Libya'daki Tobruk yönetiminin atadığı İstanbul başkonsolosuna gönderdi.

Giriş Tarihi: 12.5.2015 11:02 Güncelleme Tarihi: 12.5.2015 12:07
Türkiye o ülkeye nota verdi
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, açıklarında Türk sine düzenlenen saldırıyla ilgili Türkiye'nin diplomatik girişimlerde bulunduğunu, Libya'daki Tobruk yönetiminin atadığı İstanbul başkonsolosuna Türkiye'nin tepkisinin iletildiğini ve gönderildiğini bildirdi.

Bakan Çavuşoğlu, TRT Türk'ün canlı yayınında Libya'daki saldırı, Suriye, Irak ve terör örgütleri, Kıbrıs'ta çözüm arayışları ve yurt dışındaki Türk vatandaşlarının oy kullanmasına ilişkin açıklamalarda bulundu. Çavuşoğlu, hiçbir uyarı yapılmadan Libya açıklarında Türk gemisine saldırı düzenlendiğini, saldırıda 3. kaptanın hayatını kaybettiğini hatırlatarak, "Biz tabii diplomatik girişimlerimizi yaptık. Hem İstanbul'daki başkonsolosluğa hem de Ankara'daki büyükelçiliğe. İstanbul'daki başkonsolos da Tobruk'un atadığı kişi olduğu için hem tepkimizi hem de notamızı gönderdik" dedi.

İlgili yerlere bütün girişimlerin yapıldığını aktaran Çavuşoğlu, ticari bir yük gemisi karaya yanaşırken ve her türlü araştırma ve soruşturma imkanı varken hiçbir uyarı yapılmadan doğrudan bomba ve toplarla saldırılmasını "barbarca" bir yaklaşım olarak nitelendirdi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkiye o ülkeye nota verdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN