Türkiye'nin en iyi haber sitesi

, Sinn Fein lideri Gerry Adams'la bir araya geldi

Giriş Tarihi: 20.5.2015 09:51
Prens Charles, Sinn Fein lideri Gerry Adams'la bir araya geldi

, ’nın siyasi kanadı olarak bilinen Sinn Fein partisinin Genel Başkanı Gerry Adams’la ilk defa bir araya geldi.

'ya dört günlük ziyarette bulunan Galler Prensi Charles, büyük amcası Lord Mountbatten'in 1979 yılında a Cumhuriyetçi Ordusu () tarafından öldürülmesinden 36 yıl sonra, IRA'nın siyasi kanadı Sinn Fein lideri Gerry Adams ile görüştü.

İrlanda'da bir Kraliyet mensubunun ilk defa Sinn Fein lideri ile görüşmesi tarihe geçerken, bu buluşma Londonderry'de protesto edildi.

1971'de Kanlı Pazar olarak bilinen olaylarda babası John Teggard IRA tarafından öldürülen Danny Teggard, "Babam da öldürülen masum siviller arasındaydı. 'ın Belfast'a gelmesine karşıyım" dedi.

Prens Charles'ın terör yaralarını sarmak için bugün Sinn Fein lideri Gerry Adams ve Matin McGuinnes ile 15 dakika görüştüğü ve yarın amcası Lord Mountbatten'ın mezarını ziyaret edeceği öğrenildi.

2012 yılında, Sinn Fein Başkan yardımcısı eski IRA komutanı Martin McGuinness de Belfast'ta Kraliçe ile tokalaşmış ve bu anlar tarihe geçmişti.

Prens Charles'ın Gerry Adams ile tarihi bir görüşme yaptığını yazan The Times, bugün birinci sayfa haberinde, Prens Charles'ın büyük amcası Lord Mountbatten'ın 36 yıl önce IRA tarafından öldürüldüğüne dikkat çekti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Prens Charles, Sinn Fein lideri Gerry Adams'la bir araya geldi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN