Türkiye'nin en iyi haber sitesi

2, kötü hava şartlarından dolayı Japonya'ya zorunlu iniş yaptı

Güneş enerjisiyle çalışan 2’nin yolculuğu geçtiğimiz mart ayında başlamıştı. 12 ayaktan oluşan 35 bin kilometrelik yolculuğun en uzun ayağının ’in Nanjing şehri ve arasında gerçekleşmesi planlanmıştı.

Giriş Tarihi: 1.6.2015 14:45
Solar Impulse 2, kötü hava şartlarından dolayı Japonya'ya zorunlu iniş yaptı
120 saat sürmesi planlanan uçuşun bir hava aracının gerçekleştireceği en uzun süreli yolculuk olması amaçlanmıştı. Pasifik Okyanusu'nun geçileceği yolculuk, başlangıcından 36 saat sonra sonlanmak zorunda kaldı. 'deki hava koşullarının kötüleşmesini öngören meteorologlar, 2'nin Japonya'nın Nagoya şehrine iniş yapmasına karar verdi.

Yenilenebilir enerji konusunda farklılık oluşturma amacıyla Dünya'yı dolaşan Solar Impulse 2, yolculuğunun altı ayağını daha önceden tamamlamıştı. ve Hawaii arasındaki uçuşun seyahatin en zorlu ayağı olacağı daha önce de dile getirilmiş, ideal hava koşullarının yakalanması adına Çin'den yapılacak kalkış birkaç kez ertelenmişti.

Tamamen güneş enerjisiyle çalışan uçağın geceleri de havada kalabilmesi için sürekli olarak Güneş'in altında uçması gerekiyor. BBC News'in haberine göre, uçağın pliotu André Borschberg ve ekibi yolculuğun devamı için hava koşullarının iyileşmesini bekleyecek. Uçağın bir diğer pilotu Bertrand Piccard ise Twitter hesabı aracılığıyla yaptığı açıklamada "Yapılabilecek her şey yapıldı. Hava durumunu kontrol edemeyiz. Keşif böyle bir şey." şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Solar Impulse 2, kötü hava şartlarından dolayı Japonya'ya zorunlu iniş yaptı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN