bir sonraki BRICS Toplantısı Kasımda Antalya'da Yapılacak

Giriş Tarihi: 9.7.2015 17:53
Rusya bir sonraki BRICS Toplantısı Kasımda Antalya'da Yapılacak

Dışişleri Bakanı, Brezilya, Rusya, Hindistan, Çin ve Güney Afrika'nın katılacağı, bir sonraki BRICS toplantısının kasım ayında Antalya'da yapılacağını duyurdu.

Dışişleri Bakan Yardımcısı Sergey Ryabkov, bir sonraki BRICS (Brezilya, Rusya, Hindistan, Çin ve Güney Afrika) toplantısının kasım ayında Antalya'da yapılacağını duyurdu.

G-20 ZİRVESİ İLE AYNI TARİHTE

Rusya'nın Ufa kentinde yapılan BRICS zirvesi bağlamında basına konuşan Ryabkov, teşkilatla ilgili sık sık çalışmalar yapılması gerektiğini söyledi. Ryabkov, "Bir sonraki BRICS ülke liderlerinin gayriresmi toplantısı kasım ayı ortalarında Antalya'da yapılacak. Bu yıl o tarihlerde Antalya'da G-20 zirvesi gerçekleştirilecek. Türkiye G-20'de başkanlık yaptığı için zirve Antalya'da olacak. Bu zirve bağlamında da BRICS toplantısı yapılacak." dedi.


PUTİN'DEN İNCE MESAJ


Bu arada Ufa'da basın toplantısında konuşan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Basın Sözcüsü Dmitri Peskov, BRICS ülkeleri arasındaki işbirliğinin kimseye karşı olmadığını vurguladı.

PUTİN DE KATILIYOR

Daha önce Kremlin, Putin'in 15-16 Kasım 2015 tarihlerinde Antalya'da yapılacak olan G-20 liderler zirvesi çerçevesinde Japonya Başbakanı Şinzo Abe ile görüşeceğini açıklamıştı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Rusya bir sonraki BRICS Toplantısı Kasımda Antalya'da Yapılacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN