li çocuğu ağlattı!

lideri siyasi kariyerinin en zor ve duygu dolu anlarını kameraların önünde yaşadı.

Giriş Tarihi: 16.7.2015 17:12 Güncelleme Tarihi: 16.7.2015 17:32
Angela Merkel Filistinli çocuğu ağlattı!

Başbakanı öğrencilerin olduğu bir toplantıda söz alan li bir kızın karşısında zor anlar yaşadı. Ailesi ile birlikte yakın zamanda Almanya'dan sınır dışı edilebileceğini söyleyen ve tek isteğinin Almanya'da eğitimine devam etmek olduğunu anlatan Filistinli kız 'den beklediği cevabı alamayınca gözyaşlarını tutamadı.

Almanya'dan gönderilmesi durumunda hayallerinin yıkılacağını anlatan Reem isimli Filistinli kız Rostock kentindeki okulda 4 yıldır öğrenci olduğunu, anadil seviyesinde Almanca ve İngilizce konuşabildiğini anlattı.

Reem, kaynak ustası olan babasının geçici oturum izninin bittiğini bu yüzden ailesinin belirsizlikle karşı karşıya olduğunu ifade etti.

"BAŞ EDEMEYİZ SİZİNLE"

Filistinli kızın konuşmasından sonra söz alan Merkel, "Siyaset bazen zor olabiliyor. Sen tabii ki çok tatlı bir insansın. Ama biliyorsun Lübnan'daki mülteci kamplarında binlerce Filistinli var. Eğer biz onlara gelebilirsiniz dersek, eğer Afrika'dakilere hepiniz gelebilirsiniz dersek bununla baş edemeyiz" dedi.

Bu sözlerin ardından konuşmasına devam eden Merkel, Reem'in ağlamaya başladığını fark edince sözlerine ara vererek küçük kızın yanına gelerek onu teselli etmeye çalıştı. Merkel, Reem'e "Sen harika bir iş başardın" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Angela Merkel Filistinli çocuğu ağlattı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN