Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Nazi anatomist Hirt'ün, Yahudi cesetleri koleksiyonu bulundu

August Hirt'ün hardal gazının insana etkilerini ölçmek için canlı denek yaptığı 86 Yahudi'ye ait bazı ceset parçaları, Strasbourg Adli Tıp Enstitüsü'nde bir kavanozda bulundu

Giriş Tarihi: 20.7.2015
Nazi anatomist Hirt'ün, Yahudi cesetleri koleksiyonu bulundu
Fransa'nın Strasbourg kentindeki adli tıp fakültesinde Nazi doktor August Hirt'ün Yahudi kurbanlarına ait ceset kalıntıları bulundu. Strasbourg Adli Tıp Enstitüsü'ndeki bir depoda çıkan kavanozda deri parçaları, iki deney tüpünde de mide ve bağırsak içeriği olduğu tespit edildi. O dönem August Hirt, anatomi profesörü olarak görev yapıyordu. SS üyesi Hirt, anatomi enstitüsü için bir iskelet koleksiyonu yapmak istiyordu.

MÜZEYE KOYACAKLARDI

Bu iskeletlerin savaş sonunda "yok olmuş Yahudi ırkı müzesinde" sergilenmesi planlanıyordu. Hirt bu maksatla Yahudileri Natzweiler-Struthof toplama kampına getirterek orada gazla öldürdü. Bu kampta 1941 Mayısı'ndan 1944 Ekimi'ne kadar 20 bin kişi katledildi. Hirt'ün işlediği suçları araştıran tıp uzmanı Camille Simonin, Hirt'ün 1952 tarihli bir mektubundan yola çıkarak kalıntıların yerini tespit etti. Strasbourg'un 1944'te Naziler'den kurtuluşu sonrası anatomi enstitütüsünde parçalanmış cesetlere rastlanmıştı. Hirt, hardal gazının etkilerini ölçmek için canlı denek yaptığı Yahudilere bu maddeyi enjekte ediyordu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Nazi anatomist Hirt'ün, Yahudi cesetleri koleksiyonu bulundu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN