Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'En büyük tehdit DAEŞ'

Giriş Tarihi: 24.7.2015
'En büyük tehdit DAEŞ'

ABD'den DAEŞ uyarısı geldi. FBI Direktörü James Comey, DAEŞ militanlarının artık ülkeleri için El Kaide'den daha ciddi bir tehdit haline geldiğini söyledi. ABD Savunma Bakanı ise Irak'a sürpriz ziyarette bulundu

TSK DAEŞ'E KARŞILIK VERDİ FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN!

ABD Federal Soruşturma Bürosu (FBI) Direktörü James Comey, DAEŞ ve El Kaide hakkında konuştu. Katıldığı bir konferansta soruları yanıtlayan Comey, DAEŞ'in Amerikalıları radikalleştirme tehdidinin, El Kaide'nin ABD'ye saldırısından daha büyük bir tehdit olduğunu söyledi. Comey, DAEŞ'in bir yılı aşkın bir süredir sosyal medyadan yürüttüğü kampanyalarla Amerikalıları ve Amerika'da yaşayan Müslümanları, "Ortadoğu'ya seyahat edemiyorsanız bulunduğunuz yerde öldürün" diyerek terör eylemlerine sevk ettiğini söyledi. Dünya çapında DAEŞ sempatizanı olan ve İngilizce mesajlar paylaşan 21 bin Twitter hesabı olduğunu belirten Comey, bunlardan binlercesinin ABD'de yaşadığını söyledi. Comey ayrıca ABD'nin Bağımsızlık Günü olan 4 Temmuz'da saldırı yapmayı planlayan bir grup DAEŞ militanının yakalandığını da sözlerine ekledi. "Fark edemediklerimizden endişe ediyorum" diyen Comey, DAEŞ'in insanları bünyesine katmak ve Amerika'nın dinlemelerinden kaçınmak için kriptolu haberleşme sistemini kullandıklarını açıkladı ve ülkesi için en büyük tehdidin DAEŞ olduğunu söyledi.


Türkiye'nin güvenliği bizim için önemli

CARTER BAĞDAT'TA

ABD Savunma Bakanı Ashton Carter ise dün sürpriz bir şekilde Irak'ın başkenti Bağdat'a gitti. Göreve geldikten sonra Irak'a ilk ziyaretini gerçekleştiren Carter'ın, önceden ilan edilmeyen bu ziyaretinin, dört F-16 savaş uçağının, ABD tarafından Irak Hava Kuvvetleri'ne tesliminden sonra gerçekleşmesi dikkat çekti. Carter'ın, temasları kapsamında Irak Başbakanı Haydar Abadi, Savunma Bakanı Halid el Ubeydi ve Enbarlı aşiret liderleriyle bir araya gelerek DAEŞ ile mücadeleyi görüştü.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'En büyük tehdit DAEŞ'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN