" bedelini ödeyecek"

parlamentosundaki ana muhalefet lideri İzak Herzog, İsrail'in, Başbakan Binyamin 'nun, 'ın nükleer programı konusunda başarısız olmasının siyasi bedelini ödeyeceğini belirtti

Giriş Tarihi: 3.9.2015 17:37
İsrail bedelini ödeyecek
radyosunun haberine göre, Herzog, 'nun, 'ın nükleer programı konusundaki tutumunda başarısız olduğunu belirterek, İsrail'in bu nedenle Amerika Birleşik Devletleri'ne (), siyasi bir bedel ödeyeceğini ifade etti.

Hükümeti, İran'ın nükleer programı konusunda hasmane dil kullanmaktan vazgeçmeye çağıran Herzog, İran tehdidi karşısında bölgesel caydırma sisteminin kurulması içi Washington ile diyaloğa başlanmasını istedi.

İsrailli Arap asıllı milletvekili Basil Gattas, İran'ın nükleer programı konusundaki konumu nedeniyle ABD yönetimi ile Netanyahu arasında gerçek bir gerginlik olduğunu ancak bunun yankıları ve hacminin ne olacağının sorulması gerektiğini kaydetti.

Netanyahu'nun İran konusunda ABD'deki Yahudi lobilerinin ve Cumhuriyetçiler arasında kendisine destek veren bir kamuoyu olduğunu bilerek böyle hareket ettiğini ifade eden Gattas, bunun yansımasının Netanyahu'nun şahsına ve hükümetine yönelik olacağını, bölgede alternatif bir ittifak ihtimalinin düşük olması nedeniyle siyasi, ekonomik, askeri yansımalarının olmayacağını söyledi.

Likud milletvekillerinden Ze'ev Elkin, ABD Başkanı Barack Obama ile İsrail arasındaki ilişkilerde bir "çatlak" olmadığını kaydederek, bu durumu anlaşamamazlık olarak değerlendirdi.

Elkin, İsrail ile ABD arasındaki ittifakın, çoğunun İran ile varılan nükleer anlaşmaya muhalefet eden ABD kamuoyuna dayanarak oluşturulduğunu ifade etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"İsrail bedelini ödeyecek"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN