Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'dan na için

Katolik aleminin ruhani lideri ve Devlet Başkanı Franciscus, tüm 'daki Katoliklere, papazlara ve manastırlara, ülkelerindeki savaş ve yokluktan kaçmaya çalışan Suriyeli a kapılarını açma sında bulundu

Giriş Tarihi: 7.9.2015 11:08
Papa'dan Katolik dünyasına sığınmacılar için çağrı
'ın ünlü Aziz Petrus Meydanı'nda halka seslenen , "Ülkelerindeki savaş ve açlıktan kaçan, yaşama umuduyla yollara düşen on binlerce sığınmacının trajedisi karşısında İncil, çaresizlere, terk edilenlere komşuluk etmemizi ve onlara umut vermemizi öğütler" dedi.

Suriyelilere "Cesur olun, ülkenizde kalın" demenin yeterli olmadığını belirten , "Vatikan'dan başlayarak 'daki her bir dini topluluk, her bir manastır, her bir ibadethane sığınmacı bir aileye kapılarını açabilir" diye konuştu.

Papa Franciscus Vatikan'ın da iki sığınmacı aileye kapılarını açacağını açıkladı.

Vatikan sözcülerinden Rahip Ciro Benedettini, Vatikan'a hangi ailelerin kabul edileceğine Papa'nın yoksullara yardımdan sorumlu baş danışmanının karar vereceğini söyledi.

İtalya'da ülkelerini terk edip Avrupa'ya sığınmaya çalışan yaklaşık 120 bin kişi bulunuyor.

Vatikan kaynaklarına göre, Avrupa'da Katolik kiliselere ve papazlara bağlı 27 binden fazla bölge bulunuyor. Her bir bölgenin dört kişilik bir aileye kapılarını açması durumunda 108 binden fazla sığınmacının barınacak bir yeri oluyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Papa'dan Katolik dünyasına sığınmacılar için çağrı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN