Türkiye'nin en iyi haber sitesi

nda 750 kişi...

Giriş Tarihi: 8.9.2015 16:14
Kum fırtınasında 750 kişi...

'da meydana gelen nedeniyle 3 kişi hayatını kaybetti, 750 kişi boğulma tehlikesi atlattı

'da dünden beri etkili olan nedeniyle 3 kadının hayatını kaybettiği, 750 kişinin ise boğulma tehlikesi atlattığı belirtildi.

Lübnan Sağlık Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, ülkede dünden beri etkili olan kum fırtınası nedeniyle 2 kadının yaşamını yitirdiği kaydedildi.

Hava şartları nedeniyle boğulma tehlikesi ve nefes darlığı yaşayan 750 kişi olduğu ifade edildi.

Bunun yanı sıra üst düzey Sağlık Bakanlığı kaynakları ise Akkar kentindeki Akrum bölgesinde Suriyeli bir sığınmacının hayatını kaybettiğini belirtti.

Sağlık Bakanlığı'ndan yayımlanan başka bir açıklamada ise temel sağlık hizmetleri ve veremle savaş birimi, devlet hastaneleri ve bazı özel hastaneler ile Kızılay Örgütü'nün hava koşulları nedeniyle alarm durumuna geçtiği kaydedildi.

Açıklamada, kronik hastalığı ve alerjisi olanların, yaşlıların, çocukların ve hamilelerin evlerinden çıkmamaları, dışarı çıkmak zorunda kalmaları halinde ise maske kullanmaları istendi.

Mevsim normalleri üstündeki sıcak havanın ve Irak'tan gelen kum fırtınasının birkaç gün daha devam edeceği, bunun yanında hava koşullarının yangın çıkmasını kolaylaştıracağı bildirildi. Yarın (9 Eylül) akşamdan itibaren kum fırtınasının Beyrut sahillerine çekileceği, Beka kentinde ise perşembe gününe kadar süreceği ifade edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kum fırtınasında 750 kişi...
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN