Türkiye'nin en iyi haber sitesi

için internet sağlayacak

Giriş Tarihi: 28.9.2015 16:14 Güncelleme Tarihi: 28.9.2015 17:03
Facebook mülteciler için internet sağlayacak

Birleşmiş Milletler Barış Konseyi'nde geçtiğimiz günlerde bir konuşma yapan kurucusu g, ile ortak bir proje yapacak. Proje kapsamında artık sığınmacı kamplarında internet erişimi olacak

Ülkelerindeki savaştan kaçan Suriyeliler için Avrupa'da oluşturulan sığınma kampları, artık internet erişimine sahip olacak. Sığınma kamplarında yaşayan insanların internet ihtiyacını karşılayacak.

Geçtiğimiz günlerde Birleşmiş Milletler Barış Konseyi'ne katılan Facebook CEO'su g, bakanlara ve üyelere internetin önemini anlattı. Daha sonra sığınmacı kamplarında internet erişiminin olmadığını ve bunun aslında en gerekli ihtiyaç olduğunu dile getiren Zuckerberg, toplantının sonunda Birleşmiş Milletler Barış Konseyi ile ortaklaşa bir proje için imza attı.

Facebook ve ortaklığında geliştirilecek bu çalışma ile devlet bazlı tüm sığınmacı kamplarına internet erişimi için gerekli sistemler kurulacak. Yüksek kapasiteli oturum açma alanları ve bilgisayarlar ile desteklenecek bu alanlar sayesinde artık internete erişim sağlayabilecek.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Facebook mülteciler için internet sağlayacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN