Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Batı medyasının ikiyüzlülüğü

Huffingtonpost gazetesinin Tunuslu yazarı ve aynı zamanda Orta Doğu Uzmanı olan, Soumaya Ghannoushi Batı medyasının iki yüzlülüğünü ve neden Türkiye düşmanı olduğunu anlattığı yazısını sayfasına böyle taşıdı.

Giriş Tarihi: 6.11.2015 13:46 Güncelleme Tarihi: 9.11.2015 17:15
Batı medyasının ikiyüzlülüğü
İşte Soumaya Ghannoushi'nin bugünkü yazısı;

GERÇEK DİKATATÖRLERİ UNUTTULAR

Türkiye'de 1 Kasım'da gerçekleşen seçimlerin sonucunda Avrupa ve Batı medyası Türkiye'de demokrasinin bittiğini ve Türkiye için kara bir günün başladığını manşetlere taşıdı. Türkiye'de demokrasinin bittiğini ve artık otokrasinin başladığını duyurdular. 7 Haziran seçimlerinden sonra koalisyonun kurulamaması ve anayasa gereği tekrar seçime gidildi diye Batı medyası tarafından eleştirildi. Oysa Batı medyasının gözden kaçırdığı birşey vardı. Asıl diktatör Erdoğan değil de çevresindeki ülkelerin diktatorlerle çevrili olduğunu unuttular.

SİSİ OTOKRAT YA DA DİKTATÖR OLMUYOR

Örneğin Irak, Suriye, Mısır, Libya gibi ülkelerde yaşanan kayıplar ve savaş hali diktatörlüğün sonucudur. Ve Batı medyası hiç bir zaman bu yönetimi otokrasi ve tiranlıkla bağdaşlaştırmamıştır.

Diğer taraftan Mısır'da demokrasiden bahseden batı medyaları Sisi gibi bir askeri genaralin halkın çoğunun seçtiği Mursi'yi devirip yönetimi ele almasında otokrat yada diktatör olmuyor?

Türkiye'de 1 Kasım seçimlerin yüzde 85 den fazla katılımla gerçekleştiğini belirten Ghannoushi, bu katılım sonucunda yüzde 50 gibi bir oranda seçilen bir liderin neden otokratik ve diktatör olarak gösterildiğini eleştirdi.

ÖLDÜREN DEĞİL AMA; SIĞINMACILARI KABUL EDEN...

İşte Batı medyası Erdoğan'a diktatör diyor ama unuttukları birşey var; Turkiye'nin çevresi y diktatorlerle cevrili bunlar görmemezlikten geliniyor. Irak'ta yaşanan olaylar görmemezlikten geliniyor. Suriye'de yaşanan olaylar sonrasında binlerce Suriye halkının hayatını kaybetmesi evlerinden olması, göç etmek zorunda bırakılmaları. Suriye'nin başındaki kişi diktatör değil ama bu sığınmacıları kabul eden onları ülkelerinde misafir eden lider diktatör, otokrat damgası yiyor.

İŞTE BATI'NIN DEMOKRASİDEN ANLADIĞI

Erdoğan'ı diktatör diye eleştirirken diğer taraftan gerçekten diktatör olan ülkelerini zulüm ve baskıyla yönetmeye çalışan liderleri ev sahibi yapıp onları konuk ediyor olmanız fazlaca insafsızca değil mi? İşte Avrupa ve Batı'nın demokrasiden anladığı bu.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Batı medyasının ikiyüzlülüğü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN