Rus vekil bile Putin'e isyan etti

Giriş Tarihi: 1.12.2015 22:57 Güncelleme Tarihi: 2.12.2015 03:17
Rus vekil bile Putin'e isyan etti

Parlamentosu'nun alt kanadı Duma milletvekili , Rusya'da yaşayan Türk vatandaşlarına yönelik baskıları eleştirerek, "zm Ukrayna'da mı Rusya'da mı yeniden doğuyor? Sonradan yüzünüzün kızarmaması için durun ve düşünün" dedi.

Adil Partisi Milletvekili Gudkov, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, Türk hava sahasını ihlal eden Rus savaş uçağının düşürülmesinden sonra bu ülkede yaşayan Türk vatandaşlarına baskı uygulandığı yönündeki haberleri değerlendirdi.

"TÜRK VATANDAŞLARI MI UÇAĞI VURDU?"

Bir ülkenin yönetimi ile halkını birbirine karıştırmanın büyük bir hata olduğunu belirten Gudkov, "Onları (Türk vatandaşlarını) Rusya'ya almıyorlar. Havalimanında onlarca saat beklemeye zorlayarak geri gönderiyorlar. Söyleyin bana, mi uçağı vurdu? Türk inşaatçılar mı pilotu öldürdü?" ifadelerini kullandı.

Gudkov, zm'in insanları ırk ve milliyet gibi seçemeyecekleri faktörlerden dolayı ayırma tabi tutmak olduğunu ifade ederek, "Rusya'da yaşanan ve televizyonlarda sı yapılan da tam olarak bu. Dedelerimiz bunun için mi savaştı?" diye sordu.

"YÜZÜNÜZÜN KIZARMAMASI İÇİN DÜŞÜNÜN"

Kırım'ın ilhakı, Ukrayna'daki iç savaş ve diğer olaylardan dolayı yurt dışındaki Rus vatandaşlarına ayrımcılık yapılmadığına işaret eden Gudkov, açıklamasında, "Peki Nazizm Ukrayna'da mı Rusya'da mı yeniden doğuyor? Sonradan yüzünüzün kızarmaması için durun ve düşünün" ifadesine yer verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Rus vekil bile Putin'e isyan etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN