Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çin'in satışındaki hedefi 250 bin

Giriş Tarihi: 7.12.2015 09:33
Çin'in elektrikli araç satışındaki hedefi 250 bin

Çin Üreticileri Birliği, ülkede bu yıl satışında sayının 250 bine ulaşmasını ve Çin'in bu alanda ilk sırada olan ABD'yi geçeceğini öngörüyor

Çin'de bu yıl satışındaki rakamın 220 bin ila 250 bin arasında olmasının beklendiği bildirildi.

Şinhua ajansının haberine göre, Çin Üreticileri Birliği (CAAM), ülkede bu yıl elektrikli araç satışında 250 bine kadar ulaşılmasını ve Çin'in ülke bazında elektrikli araç satışında ilk sırada olan ABD'yi geçmesini öngördüğünü açıkladı.

CAAM Genel Müdür Yardımcısı Xü Yanhua, dünya genelinde elektrikli araç satışlarının 600 bine ulaşacağını dile getirerek, ABD'deki satış rakamlarının 180 bin olmasını beklediklerini ifade etti.

Xü, Çin'in elektrikli araçlarda hızlı gelişim kaydetmesine rağmen ilgili sektörde sürdürülebilir gelişim için nicelikten öte kaliteye odaklanılması gerektiğini vurguladı.

Özellikle araç güvenliğinin ve bataryalarının dikkatli şekilde kontrol edilmesi ve denetlenmesi gerektiğini de belirten Xü, devletin vergi indirimi ve maddi desteği kapsayan destek politikaları sayesinde Çin'in bu sektörde benzeri görülmemiş büyüme kaydettiğine işaret etti.

CAAM verilerine göre, Çin'de bu yılın ilk 10 ayında gerçekleşen 171 bin 145 elektrikli araç satışıyla, artışın bir önceki yıla oranla yüzde 290 olduğu açıklandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çin'in elektrikli araç satışındaki hedefi 250 bin
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN