Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'da peçesini çıkarmamak için direnen a ceza

Giriş Tarihi: 22.12.2015 14:17
Belçika'da peçesini çıkarmamak için direnen kadına ceza

lı Müslüman a, üç yıl önce peçesini çıkarmasını isteyen polislere direndiği ve onlarla kavgaya girdiği için 18 ay verildi

lı Müslüman a, üç yıl önce peçesini çıkarmasını isteyen polislere direndiği ve onlarla kavgaya girdiği için 18 ay verildi.

Mahkeme, 27 yaşındaki Stephanie Djato ile ilgili yargı sürecinde karara vardı.

Mahkeme, yüzü kapatan giysilerin yasaklandığı Belçika'da, 2012'de, toplu ulaşım araçlarını denetleyen polis ekibinin peçesini çıkarmasına direnen ve kendisine müdahale eden polislerle arbede yaşayan Djato'nun, "olayın tek sorumlusu" olduğuna hükmetti.

Djato, 18 ay hapis ile 900 avro para cezasına çarptırıldı. Ayrıca, Djato'nun, olaya karışan polislere de toplam 18 bin 807 avro tazminat ödemesi kararı verildi.

Duruşmasına katılmayan Djato hakkında yakalama kararı da çıkarıldı.

Yüzü kapatan giysilerin yasaklandığı Belçika'nın başkenti Brüksel'de, Mayıs 2012'de meydana gelen olayda Djato, toplu ulaşım araçlarını denetleyen polis ekibinin peçesini çıkarmaya çalışmasına direnmiş, kendisine müdahale eden iki kadın polisle tartışması sonucu karşılıklı hafif yaralanmalar olmuştu. Gözaltına alınan Djato ile götürüldüğü karakoldaki diğer polisler arasında da arbede yaşanmıştı. Djato

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Belçika'da peçesini çıkarmamak için direnen kadına ceza
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN