Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'den Türkiye ile ilgili 'dinleme' açıklaması

, NATO müttefiklerine yönelik dinleme faaliyetlerini sonlandırdığını açıklamasına karşın, ABD'nin Türk yetkilileri dinlemeye devam ettiği yönündeki iddiaları yalanladı.

Giriş Tarihi: 30.12.2015 09:46
ABD'den Türkiye ile ilgili 'dinleme' açıklaması
Sözcü Yardımcısı , başkent Washington'da düzenlediği günlük basın toplantısında, NATO müttefiklerine yönelik ına ilişkin soruyu yanıtladı.

Toner, "ABD Başkanı Obama, Edward Snowden'ın suç oluşturan eylemlerinin ortaya çıkmasının ardından bu konuyla ilgili birkaç kez konuştu ve bunları açıklıkla yürüteceğimizi anlattı. Bunlar hâlâ geçerliliğini koruyor" dedi.

'ın ABD tarafından dinlendiğine ilişkin iddiaları da duymadığını savunan Toner, "Bizim istihbarat faaliyetlerinin ne olup olmadığına ilişkin konularda konuşmayacağım. Özellikle Türkiye için değil, genel olarak konuşuyorum" dedi.

Türkiye'nin önemli bir NATO müttefiki ve IŞİD'e karşı koalisyonun bir üyesi olduğunu söyleyen Toner, şöyle devam etti:

"IŞİD'i Suriye ve Irak'ta yok etmek için Türkiye ile yakından işbirliği yapıyoruz. Türkiye'nin katkılarına ve katılımına değer veriyoruz, istihbarat paylaşımı yapıyoruz. Dolayısı ile böyle bir kural dışılığa çıkıldığına inanmak için hiç bir neden yok."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ABD'den Türkiye ile ilgili 'dinleme' açıklaması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN