Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Paris'i Almanya'nın başkenti zannetti

Giriş Tarihi: 8.1.2016 09:48 Güncelleme Tarihi: 8.1.2016 09:52
Trump Paris'i Almanya'nın başkenti zannetti

Paris'i Almanya'nın başkenti zannetti "Uyanık olun" diye de nasihat verdi. Trump sosyal medyada günün en çok konuşulanlarından oldu.

Paris'te bir karakol önünde bekleyen polislere elindeki bıçakla saldıran ve üzerinde sahte bir bomba yeleği bulunan şüpheli şahısın vurularak öldürülmesi bugün dünya gündemindeydi.

Ancak bu olay sonrası ABD'de Cumhuriyetçi Parti'den başkan aday adayı olan Donald 'un, Twitter'dan yayınladığı bir mesaj iseTwitter'da günün konularından biri oldu. Paris'in Almanya'da olduğu anlamına gelebilecek bir imanın bulunduğu mesaj, Trump takipçileri arasında büyük şaşkınlık oluşturdu.

KONUYU PARİS'LE AÇTI ALMANYA İLE KAPADI


Trump yayınladığı mesajında, ' 'Paris'te bir kişi polis karakolunda vuruldu. Ben terör tehdidinin en yüksek seviyede olduğunu söylemiştim. Almanya'da büyük bir kaos var. Uyanık olun.'' ifadelerini kullandı. Ancak olayın Fransa'nın başkenti Paris'te meydana gelmiş olması Donald Trump'un Paris'in hangi ülkede yer aldığını karıştırdığı yönünde yorumlara neden oldu.BİNLERCE KİŞİNİN DALGA KONUSU OLDU


Trump'un Twitter mesajı sonrası binlerce kişi Cumhuriyetçi Parti başkan aday adayıyla sosyal medya üzerinden dalga geçti. Trump karışıklığı için yapılan yorumların bazıları ise şöyle: "'Teşekkürler Donald Trump bize Paris'in Almanya'da olduğunu öğrettiğin için", "Trump yanıldı Paris İtalya'da Almanya'da değil", "Trump sana büyük bir bilgi Paris Fransa'da", "Biz 1945'ten beri özgürüz Donald, Mickey Mouse'a sorabilirsin, onun evi Paris, Fransa'da''

"PARİS'İ ALMANYA'NIN BAŞKENTİ ZANNETTİ"


Fransız medyası da olayı ''Trump, Paris'i Almanya'nın başkenti zannetti'' ifadesiyle duyurdu. Haberde Trump'ın Paris'i gerçekten Almanya'da mı zannettiği yoksa bir hatayla mı bu ifadeyi kullandığının net olmadığına değinildi.

Cumhuriyetçi Parti aday adaylarından Donald Trump'ın daha önce yaptığı 'Müslümanların Amerika'ya girişi yasaklansın" ifadeleri büyük tepki çekmişti. Trump'un İngiltere'ye girişinin yasaklanması talebi Parlamento gündemine alınmıştı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Trump Paris'i Almanya'nın başkenti zannetti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN