Kuzey Kore uzun menzilli füze denemeye hazırlanıyor

Japonya, hidrojen bombası denemesiyle dünyayı ayağa kaldıran Kuzey Kore'nin bir hafta içerisinde uzun menzilli füze denemesine hazırlandığını ifade etti.

Giriş Tarihi: 28.1.2016 15:10
Kuzey Kore uzun menzilli füze denemeye hazırlanıyor
Japonya, geçtiğimiz haftalarda hidrojen bombası denemesini başarılı bir şekilde gerçekleştirdiğini duyuran Kuzey Kore'nin bir hafta içerisinde uzun menzilli füze denemesi yapmaya hazırlandığını açıkladı.

HİDROJEN BOMBASI TESTİ GERÇEKLEŞTİRDİ


Kuzey Kore, Ocak ayının başlarında hidrojen bombası denemesinin başarılı bir şekilde gerçekleştirildiğini duyurmuştu.

UZUN MENZİLLİ FÜZE DENEMESİNE HAZIRLANIYOR


Japonya'da yayın yapan Kyodo haber ajansı ise ismini açıklamadığı Japon Hükümeti yetkilisine dayandırarak verdiği haberinde, Kuzey Kore'nin bir hafta uzun menzilli füze denemesi gerçekleştirmeye hazırlandığını yazdı.

UYDU GÖRÜNTÜLERİ HAZIRLIĞA İŞARET EDİYOR


Haberde, yetkilinin ülkenin batı kıyılarında yer alan Tongchang-ri füze test alanına ait uydu görüntülerinin olası hazırlığa işaret ettiği belirtildi.

"MÜTTEFİKLERLE İŞBİRLİĞİNE DEVAM EDECEĞİZ"

Japon politikacı Koivhi Hagiuda, hükümetin Kuzey Kore'yi provokatif hareketlerinin engellenmesi için müttefikleri ile işbirliği yapmaya devam edeceğini söyledi.

GÜNEY KORE İŞARETLERİ İNCELEYECEK

Güney Kore Savunma Bakanlığı Sözcüsü Kim Min-Seok, konuyla ilgili detaylı bir açıklama yapmazken Güney Kore Ordusu'nun uzun menzilli füze denemesine dair işaretleri incelediğini aktardı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kuzey Kore uzun menzilli füze denemeye hazırlanıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN