lılar ’ın başkanlığına karşı

halkının büyük çoğunluğunun, Donald ’ın Başkanı olmasının ülke için iyi olmayacağını düşündüğü ortaya çıktı.

Giriş Tarihi: 1.2.2016 22:57
Kanadalılar Trump’ın başkanlığına karşı
Merkezi 'nın Vanvouver kentinde bulunan İnsights West isimli kamuoyu araştırma şirketi tarafından yapılan anketin sonuçları, şirketin Başkan Yardımcısı Mario Canseco tarafından açıklandı.

Araştırmanın geçen Ağustos ayında başladığı ve Kanada genelinde ulusal örnekleme yoluyla sonuca ulaştıklarını açıklayan Mario Canseco, katılımcıların toplamda yüzde 67'sinin 'ın Başkanı olmasının Kanada için olumsuz olacağını beyan ettiğini kaydetti. Bu soruya "çok kötü" cevabını verenlerin yüzdesinin 49, "kötü" cevabını verenlerin oranının da 18 olduğuna işaret eden Canseco, "ilginç olan sonuç, Cumhuriyetçilerin adayları, genelde Kanadalı Muhafazakar Parti seçmenlerince benimsenir ve tutulurken, bu kez Trump onlardan da destek görmedi" dedi.

Hillary Clinton'ın yeterince tanınmadığını ortaya çıktı

Ankete katılan Kanadalıların, Demokrat Parti adayı için verdikleri cevaplar ise, Hillary Clinton'ın yeterince tanınmadığını ortaya koydu. Ankete katılanların yüzde 55'i, Clinton'ın ABD Başkanı olmasının ülke için "güzel" olacağını düşünürken yüzde 24'ü de "kötü" olacağı görüşünde.

Katılımcıların yüzde 21'i ise, "adayı tanımıyorum, emin değilim" cevabını verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kanadalılar Trump’ın başkanlığına karşı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN