Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Trump'a ön seçim şoku

Giriş Tarihi: 2.2.2016 06:38 Güncelleme Tarihi: 2.2.2016 07:01
Trump'a ön seçim şoku

ABD'de başkan aday adaylarının belirlenmesi için ön seçimlerin başladığı Iowa eyaletinde sürpriz bir sonuç ortaya çıktı.

ABD'de başkan aday adaylarının belirlenmesi için ön seçimlerin başladığı Iowa eyaletinde, Cumhuriyetçi Parti adayları seçiminde sürpriz bir sonuç ortaya çıktı. Şimdiye kadar yapılan anketlerde seçim yarışını önde götüren işadamı , seçimlerin kaderini belirlemesi beklenen İowa seçimlerinde yenilgiye uğradı. Iowa'da, ABD Başkanlığı aday adaylığı seçimlerini Cumhuriyetçi Parti'den Teksas Senatörü kazandı. Demokrat Parti'den ile yüzde 0.2'lik bir fark ortaya çıkarken, sonuçlar Türkiye saati ile 06.05 itibarı ile netlik kazanmadı.

1 MİLYAR DOLARLIK ÇİRKİN TEHDİT

Amerika Birleşik Devletleri'nde seçimler öncesi adayların belirlendiği en kritik süreç olan on seçimler Iowa eyaletiyle başlıyor.

Cumhuriyetçiler'de yarış, iş adamı Donald Trump ve Teksas Senatörü Ted Cruz arasında geçerken, anketlere göre ulusal çapta olduğu gibi Iowa'da da Trump'ın üstünlüğü bulunuyordu. Her fırsatta göçmen ve İslam karşıtı söylemleriyle dikkat çeken Trump, Iowa'daki seçimlerde yenilgiye uğrarken, seçimi Teksas Senatörü Ted Cruz kazandı

BAŞÖRTÜLÜ KADINI MİTİNGDEN KOVDU!

Demokrat Parti'de ise ABD eski Dışişleri Bakanı Hillary Clinton ile en yakın rakibi Vermont Senatörü Bernie Sanders arasındaki fark ulusal çapta giderek kapanırken, Clinton ilk gelen ve kesin olmayan sonuçlara göre, Iowa ön seçimlerini kazanan isim oldu.

SKANDAL REKLAM FİLMİ!

Yaklaşık 3 milyonluk nüfusa sahip Iowa'da kazanan adayın başkanlık yarışını da önde götürmesi bekleniyor, 1972'den beri Iowa'da ilk üçe giremeyen hiçbir aday başkan seçilemedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Trump'a ön seçim şoku
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN