Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'den "'yı " planı

Başbakanı 'nun "in ları" sebebiyle 'nın kuzeyi ile güneyinin bir birinden ayrılması konusunun araştırılması yönünde talimat verdiği bildirildi.

Giriş Tarihi: 4.2.2016 09:59 Güncelleme Tarihi: 4.2.2016 10:00
İsrail'den Batı Şeria'yı bölme planı

radyosunun haberine göre, Netanyahu'nun güvenlik yetkilileriyle yaptığı toplantıda "in larına" karşılık vermek amacıyla uygulanması öngörülen bir dizi cezai yaptırım masaya yatırıldı. Söz konusu yaptırımların başında, "'nın kuzeyi ile güneyinin bir birinden ayrılması, İsraillilere yönelik saldırıları gerçekleştirenlerin yakınlarının çalışma izinlerinin iptal edilmesi" konularının geldiği belirtildi.

Toplantı ayrıca, özellikle Kudüs civarında yer alan kontrol noktalarındaki aramaların sıkılaştırılması kararı alındığı kaydedildi.

Başbakan Netanyahu dün İsrail polisine saldırdığı iddia edilen 3 Filistinlinin öldürülmesinin ardından Savunma Bakanı Moşe Yalon, İç Güvenlik Bakanı Gilad Erdan ve güvenlik birimlerinin yetkilileriyle bir araya gelmişti.

İsrail'in Filistinlilere saldırıları ve Yahudi yerleşimcilerin Mescid-i Aksa'ya yönelik baskınları nedeniyle Ekim 2015'ten bu yana bölgede gerginlik giderek artıyor. Batı Şeria ve Kudüs'ten hemen hemen her gün "İsraillilere saldırı girişiminde bulunduğu" iddiasıyla vurulan Filistinlilerin ölüm haberleri geliyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İsrail'den "Batı Şeria'yı bölme" planı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN