Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ABD'li efsane cudan 'a eleştiri

Tüm zamanların en iyi cularından biri kabul edilen , Cumhuriyetçi başkan aday adaylarından 'ın destekçilerinin azalmasına karşın Cumhuriyetçilerin karşıtı söylemde bulunmayı sürdürmesinden duyduğu kaygıyı dile getirdi.

Giriş Tarihi: 9.2.2016 04:30 Güncelleme Tarihi: 9.2.2016 22:33
ABD'li efsane basketbolcudan Trump'a eleştiri
ABD'li, tüm zamanların en iyi cularından biri kabul edilen , Cumhuriyetçi başkan aday adaylarından 'ın oy oranının düşüşe geçmesine rağmen, bu kanadın karşıtı söylemleri sürdürmelerinden kaygı duyduğunu söyledi.

Müslüman 69 yaşındaki eski basketbolcu Cabbar, CNN televizyonunda Fareed Zakaria'nın sunduğu GPS programına katıldı ve ülkede yükselen İslam karşıtı söylem üzerine değerlendirmede bulundu.


DONALD TRUMP AÇIK OTURUMDA YUHALANDI


Geçen hafta Iowa'da yapılan ön seçimlerde 'ın oy kaybetmesine rağmen Cumhuriyetçi adaylar arasında söylemin yer edindiğine dikkati çeken Cabbar, ların ülkeye alınmaması ve bazı camilerin kapatılması yönünde Cumhuriyetçi adayların çağrı yapmasının ABD değerleriyle örtüşmediğini kaydetti.

Cabbar, "Söyledikleri şey inanılmaz. Bu öneriler, bir ABD başkanının uyması gereken anayasamızla kesinlikle uyuşmuyor" dedi.

Trump'ın "Amerika'yı tekrar muhteşem yap" sloganına gönderme yapan efsane basketbolcu Kerim Abdül Cabbar, "Dini bir ayrımcılığa davet etmek Amerika'yı muhteşem yapmaz" ifadesini kullandı.

Bu yıl kasım ayında yapılacak başkanlık seçimleri için aday adayları kıyasıya yarışırken, yapılan anketlere göre Trump'ın oylarında ciddi bir düşüş yaşanıyor.

Seçim kampanyasını adeta İslam karşıtı bir söylem üzerine kuran Trump'ın sözlerini, Cumhuriyetçilerin siyahi aday adayı Ben Carson da paylaşıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ABD'li efsane basketbolcudan Trump'a eleştiri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN