BM temsilcisinden, hakkında skandal sözler

BM Savaş Suçları eski Başsavcısı , 'nın 'de DAEŞ'i vurma bahanesiyle başlattığı ancak Suriyeli muhaliflere yönelik sürdürdüğü hava saldırılarını "olumlu bir şey" olarak niteledi.

Giriş Tarihi: 10.2.2016 05:40 Güncelleme Tarihi: 10.2.2016 07:19
BM temsilcisinden, Rusya hakkında skandal sözler
RTS kanalına konuşan , DAEŞ'le savaşmak bahanesiyle 'ye giren, ancak sivilleri katleden, pazar yerlerini bombalayan, Türkmenlere saldıran, ancak DAEŞ'le savaşmayan hakkında "Kişisel olarak Rusya'nın Suriye'deki müdahalesinin terör örgütleriyle mücadelede çok iyi bir şey olduğunu düşünüyorum. Sonunda birileri DAEŞ ve El Nusra gibi terör örgütlerine saldırıyor" dedi.

ABD'DEN RUSYA'YA 'SINIR' UYARISI

Carla Del Ponte, 2013 Haziran'ında da (daha DAEŞ gündemde değilken) Esed rejimini aklamak için 'Suriyeli muhalifler kimyasal silah kullandı' sözüyle dikkat çekmişti.

RUSYA SURİYE'DE BİN 400 SİVİLİ KATLETTİ

30 Ocak'ta Suriye İnsan Hakları Gözlemevi, Rusya'nın 30 Eylül'den bu yana bin 400 Suriyeli masum sivili katlettiğini açıklamıştı.

Bir diğer grup da (Suriye Sivil Savunma Örgütü) bu sayının bin 800'e ulaştığını belirtmişti.

RUSYA'DAN SKANDAL SURİYE PLANI!

RUSYA DAEŞ'İ DE, EL NUSRA'YI DA VURMUYOR

Carla Del Ponte'nin söylediklerinin aksine, Rusya Suriye'ye girdiği günden itibaren Esed rejimi güç kazandı, muhaliflerin gücü kırıldı, sivil katliamları yeniden artış gösterdi. DAEŞ ve El Nusra gibi örgütler ise Rusya'nın desteklediği Esed rejimiyle birlikte hareket eder hale geldi. Böylelikle Suriye topraklarından kaçış yeniden arttı.

Öte yandan, 60 bin sivilin Türkiye topraklarına göç etmesi gibi bir konu gündemdeyken, Avrupa bile bu göç konusunda yoğun tereddüt yaşarken, sırf göç konusu dahi Rusya'nın sivil yerleşim yerlerini ve sivilleri hedef seçtiğini ispatlar nitelikte iken, Carla Del Ponte'ın Rusya'yı övmesi, Rusya'ya siper olma gayreti ve sivil ölümlerini dünyanın görmemesi için algı operasyonu çabası olarak yorumlandı.

ABD DE RUSYA'NIN TERÖRİSTLERİ VURMADIĞINI AÇIKLAMIŞTI

ABD Savunma Bakanlığı Sözcüsü Steve Warren, 3 Şubat'ta düzenlediği basın açıklamasında, Rusya'nın 30 Eylül'den bu yana düzenlediği hava saldırılarının yüzde 90'ını teröristlere değil, Suriyeli muhaliflere ve rejimin katliamlarına karşı çıkan ılımlı muhalif gruplara yönelik gerçeleştirdiğini vurgulamıştı.

Kaynak. Star
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
BM temsilcisinden, Rusya hakkında skandal sözler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN