Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'dan 'ye çirkin !

ile arasında göçmen krizinin ele alındığı zirve bugün ’nın başkenti Brüksel’de başladı. Belçika Başbakanı Charles Michel, Türkiye'ye çirkin ve asılsız bir yöneltti. Michel, krizine yönelik AB ile görüşmelerde Türkiye'nin AB'ye şantaj yaptığını ileri sürdü.

Giriş Tarihi: 17.3.2016 21:18 Güncelleme Tarihi: 17.3.2016 21:30
Belçika'dan Türkiye'ye çirkin suçlama!

Telegraph gazetesi, geçtiğimiz haftaki - zirvesinde Türkiye'ye verilecek 3 milyar Euro'nun dışında Türkiye'nin talep ettiği ekstra 3 milyar Euro'nun zirvede tansiyonu yükselttiği yorumunu yaptı.

Türkiye'nin söz konusu anlaşma uyarınca AB'den haziran ayına kadar Türk vatandaşlarına Avrupa'ya seyahatlerde vizelerin kaldırılması ile AB'ye giriş müzakereleri kapsamında beş faslın daha açılması talebi bazı üye ülkelerin tepkisiyle karşılaştı.

ÇİRKİN SÖZLER: TÜRKİYE ŞANTAJ YAPIYOR

Başbakanı Charles Michel krizini çözmek için Türkiye ile birlikte çalışmak zorunda olduklarını ancak bunu Türkiye'nin AB liderlerine "şantaj gibi kullandığını" öne sürdü.

Michel, Telegraph gazetesine, "hiçbir anlaşma yapmamak, kötü bir anlaşmadan daha iyidir. Türkiye'nin çok fazla talebi var. Bazı zamanlarda şantaj gibi görünen bu talepleri kabul etmeyeceğim" diye konuştu.

İtalyan lider Matteo Renzi, Türkiye ile yeni bir anlaşma yapmayı kaldıramayacaklarını ancak AB'nin temel değerlerine saygı duyan bir anlaşma olmak zorunda olduğunu söylerken Yunan Başbakan Alexis Tsipras, Türkiye'nin AB üyeliğinde güvenilir bir mekanizma yaratmaya çalıştıklarını ifade etti.

İngiliz Financial Times gazetesi ise Türkiye ile varılan taslak anlaşmanın yeni fasılların kesinlikle açılacağı sözünden çok müzakerelerin yeniden başlamasına karar verme hazırlığı olduğunu yazdı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Belçika'dan Türkiye'ye çirkin suçlama!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN