Türkiye'nin en iyi haber sitesi

" ile anlaşma doğru yol"

üzerinden 'ye yönelik mülteci akınının önemli ölçüde azaldığı belirtilirken Frank-Walter Steinmeier, bazı AB ülkelerinin tek taraflı adımlarını eleştirdi, AB-Türkiye anlaşmasının "doğru yol" olduğunu söyledi. Steinmeier, Türkiye'nin "merkezi bir " olduğunu belirterek "İster beğenin ister beğenmeyin ama bu gerçek" şeklinde konuştu.

Giriş Tarihi: 28.3.2016 11:40 Güncelleme Tarihi: 28.3.2016 11:42
Türkiye ile anlaşma doğru yol
Funke medya grubuna sığınmacı krizi ve hakkında açıklamalarda bulunan Frank-Walter Steinmeier, göçmen akınını durdurmak için tek taraflı önlemleri alan bazı ülkelerini "Orta Avrupa'ya daha az sığınmacı geliyor çünkü Yunanistan'a takılıp kalıyorlar. Orada insani felaket yaşanıyor. Kendi sorunlarınızı hallederken başka Avrupalı ları zor duruma düşürüyorsunuz" sözleriyle eleştirdi.

"AB-TÜRKİYE ANLAŞMASI OLMASAYDI..."

Frank-Walter Steinmeier, DWelle'nin yansıttığı açıklamalarında "AB-Türkiye anlaşması olmasaydı Yunan-Makedon sınırında pislik ve çamur içinde hayatta kalma mücadelesi veren insanların sayısı 100 bin olurdu" derken "Bu yüzden Avrupa'nın dış sınırlarına yoğunlaşma, Türkiye ile imzalanan anlaşma ve Yunanistan'a verilecek destek doğru yoldur" sözlerini kullandı.

"İSTER BEĞENİN İSTER BEĞENMEYİN TÜRKİYE ORTAK"

Türkiye'nin coğrafi konumundan ötürü merkezi bir ortak olduğuna dikkat çeken Steinmeier, "İster beğenin ister beğenmeyin ama bu bir gerçek. Bu gerçek, sorumlu bir siyaseti gerektiriyor" dedi.

Alman Dışişleri Bakanı "Elbette AB-Türkiye anlaşmasının uygulamada kendini nasıl kanıtladığını gözleyeceğiz. Ancak en azından daha fazla kontrol ve yasadışı göçün sınırlandırılması yönünde bir adım atıldı" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Türkiye ile anlaşma doğru yol"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN