Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Charlie Hebdo'dan Brüksel skandalı

'da geçen yıl düzenlenen terör saldırılarında önemli çizerlerini kaybeden Fransız mizah dergisi Charlie Hebdo’nun Brüksel saldırılarıyla ilgili yayımladığı karikatür büyük tepki topladı. Sosyal medyadan yapılan yorumlarda ifade özgürlüğünün kaba ve saygısız olmak anlamına gelmediği ifade edildi.

Giriş Tarihi: 30.3.2016 15:49 Güncelleme Tarihi: 30.3.2016 15:52
Charlie Hebdo'dan Brüksel skandalı

'da geçen yıl düzenlenen terör saldırılarında önemli çizerlerini kaybeden Fransız mizah dergisi Charlie Hebdo'nun Brüksel saldırılarıyla ilgili yayımladığı karikatür büyük tepki topladı.

Derginin kapağındaki karikatürde, Belçika bayrağının üzerinde, Belçikalı ünlü müzisyen Stromae ile ünlü şarkıcının "Baba Neredesin?" adlı şarkısına gönderme yapıldıktan sonra parçalanmış el, kol ve bacaklar çizilerek bunların üzerine "Buradayız" yazıldı.

'İfade özgürlüğü kaba ve saygısız olmak anlamına gelmiyor'

Söz konusu karikatür sosyal medyada büyük tepki topladı. Mesajlarda "ifade özgürlüğünün, kaba ve saygısız olmak anlamına gelmediği" ifade edildi.

Brüksel'i geçen hafta kana bulayan terör saldırılarında 32 kişi hayatını kaybetmiş, 200'den fazla kişi yaralanmıştı.

Hz. Muhammed karikatürü büyük tepkilere yol açmıştı

Fransız dergi, Hazreti Muhammed'i tasvir eden karikatürleriyle daha önce Müslüman dünyasının sert tepkisine yol açmıştı.

'da yayımlanan mizah dergisi Charlie Hebdo'nun başkent Paris'teki binasına 7 Ocak 2015'te saldırı düzenlenmiş, saldırıda 12 kişi hayatını kaybetmişti. Bu saldırıdan 3 gün sonra da Yahudilere ait bir marketteki rehine eyleminde 5 kişi ölmüştü.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Charlie Hebdo'dan Brüksel skandalı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN